HomePILNEŁódzkie

Łódź: Pacjentka z podejrzeniem koronawirusa. Niedawno powróciła z Chin

Łódź: Pacjentka z podejrzeniem koronawirusa. Niedawno powróciła z Chin

Do jednego z łódzkich szpitali trafiła pacjentka z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Na razie – niepotwierdzonym.

Ratownicy medyczni zostali wezwani do hotelu, w którym kobieta skarżyła się na wysoką gorączkę i objawy podobne do grypy – wyjasnił w rozmowie z Radiem Łódź rzecznik łódzkiego pogotowia, Adam Stępka.

Kobieta została przewieziona na obserwację na oddział zakaźny szpitala imienia Biegańskiego. Jak podaje TVP Łódź – niedawno powróciła z Chin.

Na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz ministerstwa zdrowia zamieszczane są bieżące komunikaty dotyczące zasad postępowania osób z podejrzeniem zakażenia nowym koronawirusem. Informacje dla podróżnych zamieszcza na swych stronach MSZ. Resort dyplomacji odradza także wszelkie podróże do prowincji Hubei i zachowanie szczególnej ostrożności na pozostałym terytorium Chin.

Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Izabela Kucharska potwierdziła wczoraj Informacyjnej Agencji Radiowej, że w Polsce nie stwierdzono dotychczas żadnego przypadku zakażenia koronawirusem z Chin, a zgłoszone ostatnio przypadki w Kujawsko-Pomorskiem i na Opolszczyźnie wykluczyły zakażenie wirusem nowego typu.

 

 

IAR//PRŁódź/wcześ./mt

COMMENTS