Łódź: Nie odbyło się przesłuchanie Tomasza Komendy. Powodem zła kondycja psychiczna

Łódź: Nie odbyło się przesłuchanie Tomasza Komendy. Powodem zła kondycja psychiczna

Prokuratorzy z Łodzi nie przesłuchali dzisiaj Tomasza Komendy – jak uprzednio planowali. Mężczyzna skazany na 25 lat pozbawienia wolności za zgwałcenie i zabójstwo nastolatki spędził w więzieniu 18 lat. Niedawno prokuratura uznała, że może on być niewinny. 

Tomasz Komenda został warunkowo zwolniony z więzienia, a na 16-ty maja Sąd Najwyższy wyznaczył posiedzenie, na którym rozpozna wniosek prokuratora o wznowienie postępowania w jego sprawie.
Planowane na dziś przesłuchanie mężczyzny miało się odbyć we Wrocławiu. Jednak nie doszło do niego – ze względu na złą kondycję psychiczną Tomasza Komendy. “Śledczy natomiast przesłuchali najbliższą rodzinę 41-latka” – mówi rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania. Zostali przesłuchani matka, ojczym i brat pokrzywdzonego. W złożonych zeznaniach potwierdzili, że gdy doszło do zabójstwa 15-latki Tomasz Komenda był w domu. Krzysztof Kopania dodał, że termin przesłuchania Tomasza Komendy zostanie wyznaczony po uzyskaniu opinii biegłego.
Śledztwo prowadzone przez łódzką prokuraturę dotyczy ewentualnego przestępstwa, polegającego na przekroczeniu uprawnień i niedopełnieniu obowiązków, tworzeniu fałszywych dowodów, zatajaniu dowodów niewinności i bezprawnym pozbawieniu wolności.
Sprawą zajmuje się trzech prokuratorów. W ubiegłym tygodniu w charakterze świadka przesłuchany został prokurator Bartosz Biernat, który w latach 2010 – 2011 zapoznał się z aktami śledztwa dotyczącego zabójstwa i zgwałcenia 15-latki. Uznał on, że doszło do błędów, a oskarżenie i skazanie Tomasza Komendy było bezpodstawne.

IAR/P.Krysztofiak/PRŁódź/dwi/moc

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0