Lista kandydatów na stanowisko prezesa TVP

Lista kandydatów na stanowisko prezesa TVP

W czwartek została zamknięta lista kandydatów na fotel prezesa Telewizji Polskiej. Oprócz obecnego prezesa Jacka Kurskiego na liście pojawiło się osiem innych nazwisk.

 

Konkurs na fotel prezesa TVP składa się z trzech etapów. W czwartek minął termin, do którego kandydaci mieli możliwości składania swych aplikacji w biurze podawczym Kancelarii Sejmu.

 

Według informacji podanych przez portal Wirtualnemedia.pl, swe kandydatury zgłosili: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg – była szefowa TVP1, aktualnie pracująca jako doradca zarządu TVP, Agnieszka Romaszewska-Guzy – dyrektorka TV Biełsat, Krzysztof Skowroński – prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i szef Radia Wnet oraz Piotr Barełkowski – jeden z założycieli Telewizji Republika.

O stanowisko to będą walczyć również inni kandydaci, mający mniejsze od pozostałych szanse: Bogdan Czajkowski –  publicysta i reżyser teatralny oraz filmowy, Grzegorz Braun – reżyser i były kandydat na prezydenta RP, Maciej Maciejowski – były wiceburmistrz dzielnicy Warszawa Włochy i członek rady programowej radia RDC, aktualny szef biura poselskiego posła Piotra Liroya-Marca oraz Andrzej Kozicki – radny z Warszawy.

Jednym z faworytów jest Małgorzata Raczyńska-Weinsberg. Już wcześniej niektórzy członkowie Rady Mediów Narodowych typowali jej kandydaturę. Nastąpiło to zaraz po tym jak na początku sierpnia rada podjęła decyzję o zdymisjonowaniu Jacka Kurskiego.

O stanowisko prezesa TVP nie będzie się ubiegał popularny dziennikarz Mariusz Max Kolonko. – Panuje przekonanie, że konkursy na prezesa TVP są ustawione i PiS nie potrafi tej opinii zmienić – tłumaczył portalowi Wirtualnemedia.pl swój wybór.

Ostatecznego wyboru nowego prezesa TVP dokona Rada Mediów Narodowych. Na posiedzeniu w dniach 21 i 22 września zostaną otworzone koperty z aplikacjami kandydatów, a rada oceni ich dorobek i plany rozwoju TVP. Na początku października członkowie RMN przeprowadzą z kandydatami rozmowy wstępne.

Damian Witek AIP, Fot. Janusz SmolejczakCOMMENTS

WORDPRESS: 0