HomePILNE

List amerykańskich senatorów do premiera Morawieckiego w sprawie restytucji mienia ofiar Holokaustu? To fake news

List amerykańskich senatorów do premiera Morawieckiego w sprawie restytucji mienia ofiar Holokaustu? To fake news

Biura amerykańskich senatorów Tammy Baldwin i Marco Rubio zaprzeczyły by wysłali oni list do premiera Morawieckiego w sprawie restytucji mienia ofiar Holokaustu. Informacje o skierowaniu listu do szefa polskiego rządu podał portal Wirtualna Polska.

Powołując się na anonimowe źródła w Kongresie USA, Wirtualna Polska poinformowała, że około 60 amerykańskich senatorów podpisało i wysłało list do premiera Morawieckiego domagając się restytucji mienia pożydowskiego. Jako jednego z sygnatariuszy wskazano senatora z Florydy Marco Rubio. Pracownicy waszyngtońskiego biura senatora, które odwiedził korespondent Polskiego Radia, nie słyszeli jednak o nowym liście w sprawie restytucji. Asystenci Marco Rubio byli przekonani, że chodzi o list do premiera Morawieckiego z marca ubiegłego roku, który podpisało 59 senatorów. Informacjom Wirtualnej Polski zaprzeczyli też współpracownicy senator Tammy Baldwin, która została wskazana jako inicjatorka listu. „Nasze biuro nie wysyłało kolejnego listu w tej sprawie” – brzmi krótkie oświadczenie biura prasowego senator Baldwin.
Poza senatorami Marco Rubio i Tammy Baldwin Wirtualna Polska nie wskazała żadnych innych sygnatariuszy listu, co uniemożliwia pełne zweryfikowanie podanych informacji.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/zr

COMMENTS