HomeUSA

Lisa Montgomery – pierwsza kobieta w USA od 1953r, która zostanie poddana karze śmierci

Lisa Montgomery – pierwsza kobieta w USA od 1953r, która zostanie poddana karze śmierci

Wyznaczono datę wykonania wyroku kary śmierci dla Lisy Montgomery. Będzie ona pierwszą kobietą w USA od 1953r. na której zostanie wykonany taki wyrok.

Lisa Montgomery (52l.) ma otrzymać śmiertelny zastrzyk 8 grudnia, zgodnie z decyzją Departamentu Sprawiedliwości.

Została ona skazana za morderstwo jakiego dopuściła się w 2004r. w Missouri.

Jej ofiarą była 23-letnia, ciężarna Bobbie Jo Stinnet. Lisa udusiła ją, a z jej brzucha wycięła płód.

Montgomery, która miała wtedy 36 lat, poznała Bobbie Jo w internecie, na forum poświęconym terrierom. Młodsza kobieta powiedziała jej, że jest w ciąży, a Montgomery dodała, że ona również oczekuje dziecka.

Na tydzień przed Bożym Narodzeniem, pojawiła się w domu Stinett w Sidmore, Missouri, pod pretekstem zakupu psa. Godzinę później, matka Bobbie Jo znalazła ją martwą w kuchni.

Następnego dnia Montgomery została aresztowana. Wyrwana z łona matki dziewczynka była cała i zdrowa, przetrzymywana przez morderczynię.

To będzie już ósma egzekucja w tym roku. Warto dodać, że rząd federalny nie przeprowadził wyroku kary śmierci od 2003r. oraz wykonał go na tylko czterech osobach od 1960r.

Ostatnią kobietą poddaną karze śmierci na terenie Stanów Zjednoczonych była Bonnie Brown Heady, 18 grudnia 1953r. Heady oraz jej chłopak porwali 6-letniego chłopca z bogatej rodziny w Kansas City. Para zabiła go jeszcze przed odebraniem okupu.

 

 

PS

COMMENTS