HomePOLSKA

Liroy przedstawił liderów swoich list. To byli członkowie m. in. Kukiz’15 i Partii Korwin

Liroy przedstawił liderów swoich list. To byli członkowie m. in. Kukiz’15 i Partii Korwin

Komitet Wyborczy Skuteczni Piotra Liroya-Marca przedstawił w Sejmie liderów swoich list wyborczych. To byli członkowie Kukiz’15, Partii Korwin, Partii Kierowców i Zgody.

Piotr Liroy-Marzec powiedział, że Skuteczni są pozbawieni przywar starych partii politycznych, ideowi, otwarci na współpracę i łączą ich patriotyzm, umiłowanie wolności i tradycji.
Nowy pomysł tego komitetu dotyczy “jedynek” na listach i nosi roboczą nazwę “sztafeta Liroya”. Piotr Liroy-Marzec wyjaśnił, że osoba, która wejdzie do Sejmu z pierwszego miejsca po dwóch latach pracy zrezygnuje z mandatu na rzecz osoby, która osiągnęła drugi wynik, a po roku “dwójka” przekaże na ostatni rok mandat “trójce”.
Piotr Liroy-Marzec uważa, że dzięki “sztafecie” posłowie będą w Sejmie przygotowywali kolejnych kandydatów i nie stracą kontaktu z obywatelami w swoich regionach.
Piotr Liroy-Marzec wyjaśnił też czym jego zdaniem różnią się Skuteczni od innych formacji deklarujących antysystemowość. Według niego nie ma tam walki o dobro obywatela ani idei, która może zmienić kraj, a jest jedynie myślenie o tym “kto będzie szefem, kto będzie brał pieniądze i kto będzie brał subwencje”.

IAR/I.Szczęsna/gajCOMMENTS