HomeŚwiat

Lionel Messi złoży apelację od wyroku za oszustwa podatkowe

Lionel Messi złoży apelację od wyroku za oszustwa podatkowe

Lionel Messi, gwiazda FC Barcelony, zapowiedział, że złoży apelację od środowego wyroku. Hiszpański sąd skazał go na 21 miesięcy pozbawienia wolności za oszustwa podatkowe.

 

– Ten wyrok nie jest właściwy i jesteśmy przekonani, że apelacja pokaże, że obrona miała rację – powiedzieli adwokaci piłkarza kilka godzin po wydaniu wyroku przez sąd w Barcelonie. Apelacja zostanie złożona do hiszpańskiego sądu najwyższego. Jak dodaje Reuters, obrońcy Messiego powiedzieli równieź, że gwiazda FC Barcelony działała “w dobrej wierze”.

W środę sąd skazał Lionela Messiego i jego ojca Jorge na 21 miesięcy pozbawienia wolności. To kara za ukrywanie przed urzędem podatkowym 4,1 mln euro w latach 2007-2009. Aby uniknąć płacenia podatków, mężczyźni mieli założyć fikcyjne firmy zarejestrowane w Brazylii, Belize, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. – Prawda jest taka, że o niczym nie wiedziałem. Ufałem swojemu ojcu, ufałem prawnikom, których wybrał do prowadzenia spraw i nie miałem o niczym pojęcia – mówił wcześniej w sądzie Leo Messi.

Messi i jego ojciec nie trafią jednak do więzienia, ponieważ zgodnie z hiszpańskim prawem, wyrok można odbywać poza placówką, jeżeli wynosi on mniej niż dwa lata, a przestępstwo nie było popełnione z użyciem przemocy. Argentyńczycy muszą jednak zapłacić wysoką grzywnę – 29-letni piłkarz w wysokości 2 mln, a jego ojciec – 1,5 mln euro.

TS/Aleksandra Gersz AIP, Fot. dreamstime.com

COMMENTS