5.6 C
piątek, 29 marca, 2024

Ligue 1: pięć czerwonych kartek w meczu PSG – Olympique Marsylia. Debiut Majeckiego

Piłkarze Paris Saint-Germain ulegli Olympique’owi Marsylia 0:1 (0:1) w meczu 3. kolejki francuskiej Ligue 1. Zwycięską bramkę w 31. minucie zdobył Florian Thauvin.

Obie drużyny kończyły mecz w osłabieniu – z boiska zostali usunięci: Layvin Kurzawa (90+7′, czerwona), Argentyńczyk Leandro Paredes (90+8′, druga żółta) oraz Brazylijczyk Neymar (90+9′, czerwona) z PSG, a także Jordan Amavi (90+7′, czerwona) i Argentyńczyk Dario Benedetto (90+8′, druga żółta) z Olympique’u.

Na ławce rezerwowych gospodarzy znalazł się polski bramkarz Marcin Bułka. To 2. ligowa porażka paryżan w tym sezonie.

W innym spotkaniu Monaco wygrało z Nantes 2:1 (1:0). Gospodarze objęli prowadzenie w 5. minucie po golu Sofiane’a Diopa. W 61. minucie wyrównał Ludovic Blas, a cztery minuty później bramkę na wagę trzech punktów dla Monaco zdobył Willem Geubbels. Całe spotkanie w zespole chorwackiego trenera Niko Kovača rozegrał polski bramkarz Radosław Majecki, dla którego był to ligowy debiut w ekipie z Księstwa.

W pozostałych niedzielnych meczach Lille pokonało Metz 1:0 (0:0), Angers zwyciężyło Stade de Reims 1:0 (0:0), Dijon uległo Stade Brestois 0:2 (0:1), Lorient przegralo z Lens 2:3 (1:2), a Nîmes Olympique uległo Stade Rennais 2:4 (1:2).

W tabeli prowadzi Rennes przed Monaco oraz Lille. Wymienione trzy zespoły zgromadziły do tej pory po 7 punktów.