14.5 C
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Liga Narodów: Porażka Polaków z Włochami. Zwycięstwa Holendrów, Belgów i Duńczyków

Piłkarska reprezentacja Polski przegrała na wyjeździe w Reggio Emilia z Włochami 0:2 (0:1) w swoim piątym meczu grupy „1′ najwyższego poziomu Ligi Narodów. Gospodarze objęli prowadzenie w 27. minucie – po faulu Grzegorza Krychowiaka sędzia zarządził rzut karny, który wykorzystał Jorginho. W 84. minucie wynik podwyższył Domenico Berardi. Biało-czerwoni kończyli spotkanie w osłabieniu, bo w 77. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Jacek Góralski.
W innym meczu tej grupy, Holandia pokonała Bośnię i Hercegowinę 3:1 (2:0). Liderami są Włosi (9 pkt) – punkt przed Holendrami, dwa przed Polakami i siedem przed pewnymi spadku na niższy poziom Bośniakami. Spotkania ostatniej kolejki w środę – Polacy zagrają z Holendrami, a Bośniacy z Włochami.
W niedzielę na najwyższym poziomie rywalizowano też w grupie „2”. Belgia wygrała z Anglią 2:0 (2:0), a Dania pokonała Islandię 2:1 (1:0). W tabeli prowadzą Belgowie (12 pkt) – dwa punkty przed Duńczykami, pięć przed Anglikami i dwanaście przed spadającymi na niższy poziom Islandczykami.