4.2 C
środa, 24 kwietnia, 2024

Liga Mistrzów: Dwa gole Lewandowskiego

Bayern Monachium zremisował z Ajaxem Amsterdam 3:3 (1:0) w wyjazdowym spotkaniu ostatniej, 6. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów. Dwie bramki dla gości zdobył Robert Lewandowski, który najpierw w 13. minucie po podaniu Serge’a Gnabry’ego pokonał bramkarza wicemistrza Holandii, a następnie w 86. minucie wykorzystał rzut karny po faulu na Thiago Alcantarze.

To siódme i ósme trafienie Lewandowskiego w tym sezonie, a 52. i 53. w historii jego występów w Lidze Mistrzów.
W drugim spotkaniu, Benfica Lizbona wygrała z AEK Ateny 1:0 (0:0).

Zwycięzcą grupy został Bayern (14 pkt), a drugie miejsce zajął Ajax (12 pkt). Obie drużyny już wcześniej zapewniły sobie udział w fazie pucharowej LM. Trzecie miejsce, premiowane awansem do 1/16 Ligi Europy, wywalczyła Benfica (7 pkt), a na ostatnim miejscu rywalizację zakończył AEK (0 pkt).