HomeSport

Liga Mistrzów: Atletico Madryt za burtą! Sensacja w ćwierćfinale

W najgorszych snach takiego scenariusza się spodziewali się kibice Atletico Madryt. Zespół Diego Simeone przegrał z niemieckim RB Lipsk 1:2 i pożegnał się z Ligą Mistrzów.

Od samego początku spotkanie trzymało w napięciu. Nie brakowało stykowych sytuacji, ale dobrze dzisiejsze zawody prowadził polski arbiter Szymon Marciniak. W pierwszej części spotkania defensywa Atletico grała bez zarzutów. Lipsk próbował na wszystkie sposoby przedrzeć się pod bramkę strzeżoną przez Jana Oblaka, ale formacja defensywna zachowywała stoicki spokój.

Pięć minut po wznowieniu gry Hiszpanie popełnili pierwszy poważny błąd pod swoją bramką, który zakończył się dla nich w najgorszy możliwy sposób. Marcel Sabitzer dośrodkował do pozostawionego bez krycia Daniego Olmo, a ten głową umieścił piłkę w siatce.

Wprowadzony z ławki w drugiej części spotkania João Felix, w 69 minucie zabrał się z piłką w polu karnym Lipska. 20-latek został sfaulowany przez ratującego całą sytuację Klostermanna, a polski arbiter bez wahania wskazał na wapno. Do rzutu karnego podszedł sam poszkodowany, który pewnym strzałem doprowadził do wyrównania.

Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry kibice Atletico zamarli w swoich domach. Strzał w kierunku bramki Oblaka oddał Tyler Adams, ta odbiła się niefortunnie od nogi interweniującego Savicia i wpadła do siatki czeskiego bramkarza.

W półfinale Ligi Mistrzów RB Lipsk zmierzy się z PSG. Spotkanie zaplanowano na 18 sierpnia.

RB Lipsk – Atletico Madryt 2:1 (0:0)
1:0 – Olmo 50′
1:1 – Felix (k.) 71′
2:1 – Adams 88′

Lipsk: Gulacsi – Klostermann, Upamecano, Halstenberg – Sabitzer (90’ Mukiele), Kampl, Laimer (72’ Adams), Angelino – Nkunku (84’ Haidara), Poulsen, Olmo.

Atletico: Oblak – Trippier, Savić, Gimenez, Lodi – Carrasco, Saul, Herrera (58’ Felix), Koke – Diego Costa (72’ Morata), Llorente.