13.6 C
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Liga Mistrzów: Ángel Di María i spółka w finale! Niemcy bez szans w starciu z PSG

Piłkarze Paris Saint-Germain po raz pierwszy w historii zagrają w finale Ligi Mistrzów. W półfinale paryżanie pokonali w Lizbonie RB Lipsk 3:0 (2:0).

Zdecydowanym faworytem tego starcia byli oczywiście zawodnicy prowadzeni przez Thomasa Tuchela. PSG od samego początku dominowało na boisku, co przyniosło skutek jeszcze w pierwszych 45 minutach. Do siatki trafił Marquinhos, który wykorzystał kapitalne dośrodkowanie Di Marii z rzutu wolnego.

Przed przerwą prowadzenie podwyższył asystujący przy wcześniejszej bramce Di Maria. Peter Gulacsi źle wybił piłkę spod swojego pola karnego, tę przejął Nyemar, który dobrze wypatrzył dobrze wchodzącego w szesnastkę Argentyńczyka, a ten wygrał pojedynek oko w oko z golkiperem Lipska.

Pierwsze skrzypce w drużynie z Paryża grał tego dnia Angel Di Maria. 32-latek w 56 minucie wykorzystał potknięcie Mukiele i wypatrzył dobrze ustawionego przed bramką Bernata, który głową pakował piłkę do siatki.

RB Lipsk – Paris Saint-Germain 0:3 (0:2)
0:1 – Marquinhos 13′
0:2 – Angel Di Maria 42′
0:3 – Juan Bernat 56′

RB Lipsk: Peter Gulacsi – Lucas Klostermann (83′ Willi Orban), Dayot Upamecano, Nordi Mukiele – Konrad Laimer (62′ Marcel Halstenberg), Kevin Kampl (64′ Tyler Adams), Marcel Sabitzer, Angelino – Dani Olmo (46′ Patrik Schick), Christopher Nkunku (46′ Emil Forsberg)- Yussuf Poulsen.

PSG: Sergio Rico – Juan Bernat, Presnel Kimpembe, Thiago Silva, Thilo Kehrer – Ander Herrera (83′ Marco Verratti), Marquinhos, Leandro Paredes (83′ Julian Draxler) – Angel Di Maria (87′ Pablo Sarabia), Kylian Mbappe (86′ Eric Maxim Choupo-Moting), Neymar

Żółte kartki: Laimer, Halstenberg i Poulsen (RB Lipsk) oraz Kimpembe (PSG).

Sędzia: Bjorn Kuipers (Holandia).