10.1 C

Liga Mistrzów: 4 gole Lewandowskiego, zwycięstwo Bayernu {WYNIKI}

Robert Lewandowski strzelił cztery gole, a jego Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z Crveną Zvezdą Belgrad 6:0 (1:0) w 5. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Lewandowski trafił do siatki w 53. minucie z rzutu karnego, potem – już z akcji – w 60., 64. i 68. minucie, a boisko opuścił w 77. minucie, gdy zmienił go Thomas Mueller. Polak w tym sezonie Champions League zdobył już dziesięć bramek i prowadzi w klasyfikacji strzelców. W innym spotkaniu tej grupy, prowadzony od niedawna przez Jose Mourinho Tottenham Hotspur choć przegrywał 0:2, to pokonał Olympiakos Pireus 4:2 (1:2). Liderem grupy B jest Bayern (15 pkt), który już wcześniej zapewnił sobie awans do 1/8 finału. Ma pięć punktów przewagi nad Tottenhamem, który po wtorkowym spotkaniu też jest już pewny miejsca w najlepszej szesnastce. Trzecia Crvena Zvezda (3 pkt), czwarty Olympiakos (1 pkt).

W grupie A Galatasaray Stambuł zremisował z Clubem Brugge 1:1 (1:0). Goście wyrównali w drugiej doliczonej minucie drugiej połowy po bramce Krepina Diatty. Diatta – podobnie jak jego klubowy kolega Clinton Mata – chwilę później musieli opuścić boisko po tym gdy otrzymali drugie żółte, a w konsekwencji czerwone kartki. Obaj za to jak… świętowali strzelenie gola – Diatta za zdjęcie koszulki, a Mata za złamanie chorągiewki w narożniku boiska. Remis w tym spotkaniu spowodował, że awans do 1/8 finału zagwarantował sobie Real Madryt, który zremisował z również pewnym miejsca w fazie pucharowej Paris Saint-Germain 2:2 (1:0). W tabeli PSG (13 pkt) o pięć punktów wyprzedza Real. Trzeci Club Brugge (3 pkt), czwarty Galatasaray (2 pkt)

W grupie C Atalanta Bergamo pokonała Dinamo Zagrzeb 2:0 (1:0), Manchester City zremisował z Szachtarem Donieck 1:1 (0:0), dzięki czemu zespół z Manchesteru (11 pkt) zapewnił sobie przepustkę do 1/8 finału. W ostatniej kolejce o drugie wolne miejsce rywalizować będą: Szachtar (6 pkt), który ma punkt więcej niż Dinamo i dwa niż Atalanta

W grupie D Juventus Turyn (z Wojciechem Szczęsnym w bramce) wygrał z Atletico Madryt 1:0 (1:0), a Lokomotiw Moskwa z Grzegorzem Krychowiakiem i Maciejem Rybusem przegrał 0:2 (0:1) z Bayerem Leverkusen. Ten wynik oznacza, że Lokomotiw nie ma już szans ani na awans do 1/8 finału, ani nawet na grę w Lidze Europy. Prowadzi Juventus (13 pkt) – pewny już wcześniej awansu. Oprócz turyńczyków, w najlepszej szesnastce zagra Atletico lub Bayer; na razie punkt więcej ma drużyna z Madrytu.
W środę spotkania grup: E, F, G i H.