12.7 C

Liga Europy: Legia Warszawa wciąż w grze. Wszołek i Pekhart dali awans

Legia Warszawa wygrała z FK Drita po golach Pawła Wszołka i Tomasa Pekharta 2:0 w 3. rundzie kwalifikacji do Ligi Europy UEFA. Rywalem Wojskowych w rundzie play-off w przyszły czwartek będzie drużyna Qarabağ Ağdam.

Trener Legii Czesław Michniewicz, który w poniedziałek objął drużynę po Aleksandarze Vukoviciu, miał zaledwie trzy treningi na to, by poustawiać zespół w najważniejszym jak do tej pory meczu tego sezonu. Na jedenastce, która wyszła przeciwko Dricie, widać już było stempel nowego szkoleniowca. Pod nieobecność pauzującego za kartki Igora Lewczuka parę stoperów z Arturem Jędrzejczykiem tworzył Mateusz Wieteska, który jest etatowym obrońcą w reprezentacji Polski U21. Na bokach obrony zagrali Juranović i Mladenović, w związku z czym Michał Karbownik zagrał na pozycji pomocnika. Na skrzydłach ustawieni zostali z kolei debiutant Valencia oraz Wszołek, zaś na „dziesiątce” Luquinhas. W ataku szkoleniowiec Wojskowych postawił na najskuteczniejszego w tym sezonie napastnika Legii – Tomasa Pekharta.

W 24. minucie Slisz znakomicie przerzucił piłkę do Mladenovicia, ten zacentrował w pole karne wprost na głowę Wszołka. Świetny strzał pomocnika Legii i 1:0. Podopieczni Czesława Michniewicza, który co chwila udzielał wskazówek przy linii bocznej, poszła za ciosem.

Znów rzut wolny i znów Mladenović, ale tym razem nic z tego nie wyszło. Legia wciąż grała wysokim pressingiem, a Drita rzadko przekraczała środkową linię boiska, obrońcy Wojskowych rozbijali wszelkie próby ataków rywali. Na przerwę legioniści schodzili w dobrych nastrojach. W 43. minucie rzut rożny bił Mladenović, najwyżej w polu karnym wyskoczył Pekhart i głową podwyższył na 2:0.

Plan na dziś został wykonany, ale trzeba mieć świadomość, że za tydzień poprzeczka będzie zawieszona dużo, dużo wyżej. Rywalem Wojskowych w rundzie play-off będzie w przyszły czwartek drużyna Qarabağ Ağdam.

Legia Warszawa – FK Drita Gnjilane 2:0 (2:0)

Bramki: Wszołek (24), Pekhart (43)

Legia: Boruc – Juranović, Wieteska, Jędrzejczyk, Mladenović – Slisz, Karbownik, Wszołek, Valencia (63′ Gvilia), Luquinhas (67′ Kapustka), Pekhart (72′ Kante)

Rezerwowi: Cierzniak, Astiz, Antolić, Gvilia, Kapustka, Lopes, Kante

Drita: Maloku – Blakqori, Cuculi, Gerbeshi, Brdarovski (66’Vucaj)  – Namani, B. Shabani, Fazliu, X. Shabani, Ajzeraj (73′ Alidema) – Rexha (56′ Maxhimusa)

Rezerwowi: Rexhepi, Jamal, Vucaj, Islami, Ahmeti, Alidema, Maxhimusa

źródło: Legia Warszawa