14.4 C
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Liga Europy: Inter z przytupem zameldował się w wielkim finale!

W wielkim stylu Inter Mediolan zameldował się w finale Ligi Europy. Nerazzurri nie dali żadnych szans Szachtarowi Donieck wygrywając aż 5:0. Ojcami sukcesu śmiało można nazwać duet Lautaro Martinez – Romelu Lukaku.

Mediolańczycy w stu procentach wykonali na boisku plan nałożony przez Antonio Conte. Włosi grali bardzo dojrzale i gołym okiem było widać, że trzymają się założonej taktyki. Defensywa Nerazzurrich grała dzisiaj bez zarzutu, a przebicie się w pobliże bramki Samira Handanovicia graniczyło niemalże z cudem.

Kanonadę strzelecką Interu w 19 minucie rozpoczął Lautaro Martinez. Argentyńczyk został obsłużony świetnym dośrodkowaniem Nicolo Barelli, a Argentyńczykowi pozostało głową skierować piłkę do siatki.

Prowadzenie w 66 minucie podwyższył Danilo D’Ambrosio, który także celnie główkował w polu karnym zespołu z Doniecka, jednak tym razem piłkę w szesnastkę z rzutu rożnego dograł Marcelo Brozović.

Kolejne dwa trafienia to głownie zasługa duetu Martinez – Lukaku. Ten pierwszy po raz drugi do siatki trafił w 74 minucie, a dogrywał mu właśnie belgijski napastnik. Argentyńczyk, nie chciał pozostać dłużny swojemu koledze z zespołu i obaj Panowie cztery minut później zamienili się rolami.

Na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry wynik spotkania ustalił Romelu Lukaku.

Inter Mediolan w finale Ligi Europy zmierzy się z Sevilla FC. Decydujące starcie zaplanowano na piątek, 21 sierpnia.

Inter Mediolan – Szachtar Donieck 5:0 (1:0)
1:0 – Lautaro Martinez 19′
2:0 – Danilo D’Ambrosio 64′
3:0 – Lautaro Martinez 74′
4:0 – Romelu Lukaku 78′
5:0 – Romelu Lukaku 84′

Składy:

Inter: Samir Handanović – Diego Godin, Stefan De Vrij, Alessandro Bastoni – Danilo D’Ambrosio (81′ Victor Moses), Nicolo Barella, Marcelo Brozović (85′ Stefano Sensi), Roberto Gagliardini, Ashley Young (66′ Cristiano Biraghi) – Romelu Lukaku (85′ Sebastiano Esposito), Lautaro Martinez (81′ Christian Eriksen).

Szachtar: Andrij Piatow – Dodo, Serhij Krywcow, Dawit Choczolawa, Mykola Matwijenko – Marcos Antonio, Taras Stepanenko – Marlos (75′ Jewhen Konoplianka), Alan Patrick (59′ Manor Salomon), Taison – Junior Moraes.