HomePOLSKA

Liderzy Koalicji Europejskiej na konwencji wyborczej. “Nie jesteśmy idealni, ale…”

Liderzy Koalicji Europejskiej na konwencji wyborczej. “Nie jesteśmy idealni, ale…”

Na konwencji w Warszawie Koalicja Europejska przedstawiła program na wybory do Parlamentu Europejskiego. Rozpoczynając konwencję przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna powiedział, że stawka najbliższych wyborów jest bardzo wysoka.

Zdaniem polityka wybory w 2019 roku są najważniejsze od pamiętnego 1989 roku, kiedy Polacy odrzucili komunizm, a wybrali suwerenność, demokrację, kurs na Zachód i szansę na lepsze życie.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej powiedział, że jest dumny z koalicji utworzonej przez Platformę Obywatelską, Nowoczesną, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Polskie Stronnictwo Ludowe i Partię Zielonych. “Pierwszy raz od 30 lat porozumieli się i współdziałają ludzie z różnych opcji politycznych” – zaznaczył przewodniczący PO. Grzegorz Schetyna zaapelował też, by głosować na kandydatów Koalicji Obywatelskiej.
“Proszę dziś Polki i Polaków o zastanowienie, co jest bardziej w polskim interesie. Sojusz Prawa i Sprawiedliwości z Marine Le Pen, która brała od Rosjan pieniądze, i Matteo Salvinim, który chodzi w koszulce z podobizną Putina, czy to, co proponujemy my. Poważną grę z Emmanuelem Macronem i Angelą Merkel, z którymi czasami się nie zgadzamy, ale rozmawiamy jak partnerzy i wiemy, jak negocjować” – mówił na konwencji szef Platformy Obywatelskiej.
Przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz zapewnił, że dla jego ugrupowania i Koalicji Europejskiej, do której należy, nie ma w Europie ważniejszej sprawy niż Polska. “Wiem, że nie jesteśmy idealni, ale z całej mocy będziemy zabiegać o jak najlepszą pozycję Polski w Unii Europejskiej” – mówił lider ludowców na konwencji wyborczej Koalicji Europejskiej w Warszawie. Zadeklarował, że PSL i Koalicja Europejska będą dbały o wymianę pieców i o czystą, zieloną energię. “Będziemy zabiegać o zdrowe powietrze dla każdego z nas, dla wszystkich Polaków, dla Europejczyków” – podsumował lider ludowców.
Na przedwyborczej konwencji wystąpili liderzy ugrupowań, które utworzyły wspólne listy w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
W ostatnich dniach Koalicja Europejska przedstawiła już hasło wyborcze – “Przyszłość polski, wielki wybór”, spot wyborczy oraz dziesięć najważniejszych punktów programu przed eurowyborami. Dotyczą między innymi praworządności, walki ze smogiem, wsparcia dla młodych i wyrównywania płac w Europie.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/tvpinfo/dabr/hm/mitro/

COMMENTS