"> Lider rosyjskiej partii opozycyjnej Jabłoko skrytykował Putina: "Putinizm to kłamstwa, represje i wojna" - wiadomosci.com

Lider rosyjskiej partii opozycyjnej Jabłoko skrytykował Putina: “Putinizm to kłamstwa, represje i wojna”

Lider rosyjskiej partii opozycyjnej Jabłoko skrytykował Putina: “Putinizm to kłamstwa, represje i wojna”

Lider rosyjskiej partii opozycyjnej Jabłoko skrytykował prezydenta Władimira Putina i utrzymywany przez niego systemem rządów. Według Grigorija Jawlińskiego, władza w Rosji opiera się na “kłamstwach, represjach, korupcji i wojnie”. W ten sposób opozycyjny polityk odniósł się do niedawnej wypowiedzi jednego z kremlowskich doradców – Władysława Surkowa, który stwierdził, że “putinizm jest doskonale się sprawdzającą metodą kierowania państwem i dlatego należy ją zgłębiać”.

W ocenie Grigorija Jawlińskiego, putinizm jest “konstrukcją taktyczną nastawioną na stworzenie państwa mafijnego”. “Korupcja, kłamstwa, wojna, ludzie wsadzani do łagrów i bici na wiecach” – tak polityk partii Jabłoko scharakteryzował system rządów obowiązujący w Rosji. Jawliński powiedział, że putinizm, to “dławienie wolności, sianie strachu i zdrady, ignorowanie międzynarodowych praw oraz konfrontacja z rozwiniętymi państwami”. Jednocześnie oskarżył obecne władze Rosji o “złodziejskie odbieranie wolności oraz twórczych możliwości milionom współczesnych Rosjan”. Opozycjonista ostrzegł, że inicjowane przez Kreml dyskusje na temat rządów Władimira Putina są jedynie wstępem do nowej kampanii politycznej.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/sjoCOMMENTS

WORDPRESS: 0