HomeŚwiat

Liczba zakażonych koronawirusem na świecie przekroczyła 800 tysięcy. To niewiele w stosunku do ogółu populacji czyli ponad 7,6 miliarda ludzi

Liczba zakażonych koronawirusem na świecie przekroczyła 800 tysięcy. To niewiele w stosunku do ogółu populacji czyli ponad 7,6 miliarda ludzi

Liczba osób zakażonych koronawirusem na świecie przekroczyła 800 tysięcy – ogłosił amerykański Uniwersytet Johna Hopkinsa w Maryland, który zajmuje się monitorowaniem pandemii. Wynosi obecnie 802 tysiące.

Odnotowano też 39,022 ofiar śmiertelnych na całym świecie. Najwięcej zgonów zanotowano we Włoszech i w Hiszpanii, z kolei najwięcej zakażonych jest obecnie w Stanach Zjednoczonych – ponad 164 tysiące.

W Hiszpanii miejscowe służby ratunkowe ogłosiły w czasie konferencji prasowej, że w ciągu ostatniej doby zmarło 849 osób. To dobowy rekord od czasu pojawienia się epidemii w tym kraju. Wiceszefowa hiszpańskich służb ratunkowych Maria Jose Sierra mówiła, że wśród zmarłych są głównie osoby starsze. “85 procent zmarłych to osoby powyżej 70. roku życia, a 60 procent powyżej 80. roku życia. Gdy chodzi o osoby młode, poniżej 30 lat, to ich odsetek wśród zmarłych nie przekracza 0,2 procent” – dodawała.

Zarówno w Hiszpanii jak i we Włoszech mieszkańcy oddali zmarłym hołd minutą ciszy. Podobnie będzie też w następnych dniach.

W Iranie, najbardziej dotkniętym koronawirusem kraju na Bliskim Wschodzie liczba zmarłych wzrosła do 2898. W Stanach Zjednoczonych jest już 164 tysiące zakażonych, a zakazem wychodzenia z domów objętych jest 75 procent mieszkańców.

Bank Światowy ostrzega tymczasem, że w regionie Azji Pacyfiku skutki gospodarcze pandemii będą bardzo mocno odczuwalne.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Cegielski/ RTR/BBC/WHO/wcześn./i mg/ w mt

COMMENTS