HomePILNE

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa na świecie zbliża się do 70 tysięcy

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa na świecie zbliża się do 70 tysięcy

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa zbliża się do 70 tysięcy. Na całym świecie zakażonych jest milion 274 tysięcy osób, a wyleczyć udało się 264 tysiące osób. Takie dane podaje amerykański Uniwersytet Johnsa Hopkinsa, który zajmuje się monitorowaniem pandemii.

Najszybciej liczba ofiar rośnie obecnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie tylko w ciągu ostatniej doby zmarło ponad tysiąc osób. W sumie w kraju tym zmarło ponad 9600 osób czyli trzy razy więcej niż w Chinach, gdzie zaczęła się epidemia koronawirusa. Łącznie jest teraz sześć państw, które przewyższyły Chiny, gdy chodzi o liczbę ofiar śmiertelnych.

Niemal 16 tysięcy osób zmarło we Włoszech, a 12,5 tysiąca w Hiszpanii. We Francji liczba ofiar wzrosła do 8 tysięcy, a w Wielkiej Brytanii zbliża się do 5 tysięcy. Brytyjska królowa Elżbieta II w wieczornym orędziu dziękowała lekarzom za ich wysiłki i apelowała do rodaków o dyscyplinę. Do szpitala na testy trafił z kolei premier Boris Johnson, który 10 dni wcześniej informował, że jest zakażony koronawirusem.

Poprawia się sytuacja w Korei Południowej, gdzie po raz pierwszy od początku epidemii odnotowano mniej niż 50 nowych zakażeń. Z kolei Japonia zamierza od jutra wprowadzić stan wyjątkowy z powodu wzrostu liczby zachorowań.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Cegielski/ RTR/BBC/WHO/w wk

COMMENTS