HomePILNE

Liczba ofiar koronawirusa na świecie przekroczyła 24 tysiące. Zakażonych jest ponad 530 tysięcy

Liczba ofiar koronawirusa na świecie przekroczyła 24 tysiące. Zakażonych jest ponad 530 tysięcy

Liczba ofiar koronawirusa na świecie przekroczyła 24 tysiące. Zakażonych jest ponad 530 tysięcy osób. Takie dane podaje amerykański Uniwersytet Johna Hopkinsa w Maryland, który zajmuje się monitorowaniem pandemii.
Najgorsza sytuacja jest teraz w południowej Europie oraz w Stanach Zjednoczonych. Najwięcej osób, 8215, wirus zabił we Włoszech. To dwa razy więcej niż w następnej w kolejności Hiszpanii, gdzie zmarło ponad 4300 osób. Z kolei najwięcej zakażonych jest teraz w Stanach Zjednoczonych. Ich liczba, 85 tysięcy, przekroczyła dane z Chin, gdzie po raz pierwszy pojawił się koronawirus Sars2. W samym Nowym Jorku, który jest teraz epicentrum amerykańskiej epidemii, wykryto już 23 tysiące zakażonych.
Rośnie też liczba zakażonych w Turcji, a także w Izraelu, gdzie zmarła 10 ofiara pandemii. W Pakistanie jest już tysiąc zakażonych osób. Kolejne kraje wprowadzają lub zaostrzają dotychczasowe restrykcje. Australia odsyła swoich obywateli, którzy wrócili do kraju na kwarantannę do hotelu. Rosja wstrzymuje wszystkie zagraniczne loty i zamyka sklepy w Moskwie. Całkowity zakaz opuszczania domów wprowadził Mauritius, a w Zimbabwe lekarze z państwowych szpitali dołączyli do pielęgniarek, które strajkują w proteście przeciwko zbyt małym zabezpieczeniom służby zdrowia w walce z pandemią. W Gazie miejscowa agenda ONZ wstrzymała dystrybucję żywności w obawie o bezpieczeństwo swoich pracowników.
Wczoraj, podczas specjalnej wideokonferencji kraje grupy G20 czyli najbogatszych gospodarek świata, obiecali wpompować w swoje rynki 5 trylionów dolarów, by ograniczyć ekonomiczne skutki pandemii.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Cegielski/ RTR/BBC/WHO/wcześn./w sk

COMMENTS