HomePOLSKA

Lichocka: Zmowa pewnych środowisk powodem nierównowagi na polskim rynku medialnym

Lichocka: Zmowa pewnych środowisk powodem nierównowagi na polskim rynku medialnym

Członek Rady Mediów Narodowych, poseł Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka powiedziała w Polskim Radiu 24, że na polskim rynku medialnym występuje nierównowaga. Jej zdaniem wynika ona nie tylko z kwestii własnościowych, ale też ze “zmowy pewnych środowisk”.
Joanna Lichocka wyjaśniła, że w Polsce większość mediów jest skupiona w rękach kilku dużych grup kapitałowych. Jej zdaniem, pracujący w nich dziennikarze nie mogą pisać o koncentracji na rynku medialnym i ograniczeniach, które – jak oceniła – z tego wynikają.
“Ta nierównowaga medialna to jest nie tylko kwestia udziału takiego, a nie innego kapitału, ale też pewnego rodzaju zmowa, która powoduje, że pewni politycy, pewne środowiska są po prostu przez taką nieformalną “poprawność” – partyjną, czy środowiskową – chronieni” – argumentowała.
Zdaniem Joanny Lichockiej, przykładem takiej ochrony jest ocena rządów Rafała Trzaskowskiego w Warszawie. Poseł PiS, odnosząc się do awarii oczyszczalni Czajka w Warszawie, oceniła, że bardzo potrzebne są media, które “mogą krytykować i patrzeć na ręce” PO i Rafała Trzaskowskiego.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/Polskie Radio 24/d mj/w Wj

COMMENTS