"> Lichocka: Premier jest obiektem ataków w trwającej kampanii wyborczej – wiadomosci.com

Lichocka: Premier jest obiektem ataków w trwającej kampanii wyborczej

Lichocka: Premier jest obiektem ataków w trwającej kampanii wyborczej

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości, członkini Rady Mediów Narodowej Joanna Lichocka uważa, że premier jest obiektem ataków w trwającej kampanii wyborczej. W ten sposób odniosła się do publikacji “Gazety Wyborczej” o tym, że Mateusz Morawiecki w 2002 roku, jako członek zarządu BZ WBK, kupił od Kościoła za 700 tysięcy złotych działkę we Wrocławiu wartą 4 miliony.

Joanna Lichocka, która była gościem Programu Pierwszego Polskiego Radia nazwała tę publikację kolejnym atakiem “na bazie nieprawdziwych, przekłamanych i zmanipulowanych informacji”. Posłanka PiS dodała, że premier w kampanii staje się obiektem ataków mimo że ma na koncie sukcesy i stał się “silnym liderem sprawczym obozu rządzącego” W jej opinii, opozycja przed wyborami będzie “stawać na rzęsach”, aby zaszkodzić rządowi. Posłanka apelowała do wyborców, aby mimo tego zachowali “pogodny stoicyzm”.

Pełnomocnik premiera mecenas Dariusz Tokarczuk zapowiedział wczoraj, że w najbliższych dniach złoży pozew przeciwko wydawcy “Wyborczej”, redaktorom naczelnym gazety oraz portalowi wyborcza.pl i autorowi tekstu. W pozwie czytamy, że przedstawione w tekście informacje są nieprawdziwe, nieścisłe, niepełne i nierzetelne, wobec czego naruszają dobra osobiste.
O wyjaśnienia premiera w tej sprawie apelowali wczoraj posłowie Platformy Obywatelskiej. Poseł PO Cezary Tomczyk mówił, że w tym kontekście “trzeba zadać pytanie o osobistą uczciwość premiera”.

 

Wybory do europarlamentu odbędą się w najbliższą niedzielę 26 maja.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/Jedynka&IAR wcześniejsze/to/wkCOMMENTS

WORDPRESS: 0