HomeCiekawostki

Lewandowscy i inni. Najbogatsze małżeństwa w Polsce. Która para ma największy majątek?

Lewandowscy i inni. Najbogatsze małżeństwa w Polsce. Która para ma największy majątek?

Tygodnik “Wprost” opublikował listę 100 najbogatszych Polaków w 2020 roku.

Na jej podstawie stworzyliśmy ranking najbogatszych małżeństw w kraju.

——————–

Ewa i Ryszard Lechowscy.
Najwięksi producenci przypraw w Polsce. Właściciele spółki Prymat.
————
Kamila i Artur Błażejewscy.
Założyciele Cosmo Group. Spółka sprzedaje produkty popularnych marek: NeoNail, MylaQ, NEO Make Up, Revi Titanium Nails, Black Lashes.
——————————-
Anna i Robert Lewandowscy.
Robert poza sukcesami na boisku działa również w biznesie. Wszedł na rynek z własną marką napojów izotonicznych RL9pro oraz kawą z inicjałami RL9. Zainwestował też w nową aplikację Less. Pod koniec 2020 roku ma ruszyć jego restauracja w centrum Warszawy. Anna Lewnadowska jest prezesem Foods by Ann oraz pomysłodawczynią i twórczynią bloga Healthy Plan by Ann. W sierpniu 2016 roku została prezesem Olimpiad Specjalnych Polska. Prowadzi markę Phlov, która tworzy kosmetyki do pielęgnacji. Udostępniła do sprzedaży aplikację Diet & Training by Ann w której znaleźć można nagrania z planami treningowymi oraz dietę. Jest właścicielką marki Baby by Ann. Otworzyła również kawiarnię Healthy Store.
————————————-
Elżbieta i Janusz Filipiakowie.
Prof. Filipiak jest założycielem firmy informatycznej Comarch i prezesem klubu sportowego Cracovia. Jego żona, Elżbieta kieruje radą nadzorczą spółki i prowadzi słynną krakowską restaurację Wierzynek.
——————————————-
Renata i Tomasz Szukalscy.
Właściciele firmy Portos, produkującej m. in. rolety, żaluzje i moskitiery. Firmę założyli na początku lat 90. w Kaliszu.
—————————-
Roman i Grażyna Karkosikowie.
To przedsiębiorcy i inwestorzy giełdowi. Główni akcjonariusze Boryszewa – jednej z największych grup przemysłowych w Polsce, specjalizującej się w produkcji komponentów do samochodów. Grupa Impexmetal oraz Alchemia również stanowi część ich majątku. Są właścicielami zabytkowego pałacu w Kikole oraz XIX-wiecznego Pałacu Przeździeckich w Warszawie.
————————-
Krzysztof i Solange Olszewscy.
Założyciele Solaris Bus & Coach, liczącego się w Europie producenta m.in. autobusów i tramwajów.
———————————–
Andrzej i Zyta Olszewscy.
Założyciele i główni udziałowcy grupy Farmacol z Katowic, zajmującej się sprzedażą wyrobów farmaceutycznych.
——————————-
Bogdan i Elżbieta Kaczmarkowie.
 Właściciele firmy COM40. Ich specjalnością są meble tapicerowane oraz materace. Głównym odbiorcą ich produktów jest Ikea. Grupa stworzyła własną markę meblową – Comforty. Bogdan Kaczmarek jest również właścicielem połowy udziałów w znanej kaliskiej firmie odzieżowej Big Star.
—————
Maciej i Małgorzata Adamkiewicz.
Współwłaściciele Adamed Pharma. Oboje są absolwentami Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie.
esz aip

COMMENTS