HomeUSALos Angeles

Lesbijki aresztowane za pocałunek w sklepie

Lesbijki aresztowane za pocałunek w sklepie

Dwie lesbijki z Los Angeles twierdzą, że zostały aresztowane w sklepie na Hawajach tylko dlatego, że pocałowały się publicznie.

Do incydentu doszło w sklepie sieci Foodland. Kobiety były na zakupach, kiedy również przebywający w sklepie funkcjonariusz rozkazał im, aby okazywanie sobie uczuć “zabrały gdzie indziej”. Kiedy po chwili pocałowały się ponownie, zagroził, że wyrzuci je ze sklepu. Jedną z kobiet chwycił za nadgarstek. Druga próbowała ich rozdzielić, ale wtedy została przez policjanta odepchnięta. Ponieważ mundurowy nie miał przy sobie kajdanek, obezwładnić kobiety pomogli mu pracownicy sklepu.

Para została zatrzymana pod zarzutem napaści na policjanta. Po trzech dniach kobiety zwolniono po wpłaceniu 1,300 dolarów z 12 tysięcy, na ile wyznaczono kaucję za każdą z nich. Jednym z warunków ich wypuszczenia było pozostanie w Honolulu. Kobiety były przez to zmuszone do nocowania u rodziny, a czasem u nieznajomych, których dopiero co poznały. W pewnym momencie rozważały nawet wybranie się do schroniska dla bezdomnych. Obie podjęły w tym czasie pracę sprzątaczki w domkach wakacyjnych.

Kobiety w końcu oczyszczono z zarzutów. Sieć Foodland już je przeprosiła, tymczasem policja wszczęła wewnętrzne śledztwo w sprawie incydentu. Jego przebiegu na razie nie komentuje.

(hm)

COMMENTS