HomeSport

Lekkoatletyka – MŚ: udana niedziela Polaków

Niedziela była bardzo udanym dniem dla reprezentantów Polski na mistrzostwach świata w lekkoatletyce, które odbywają się w Pekinie; biało-czerwoni zdobyli dwa medale, a troje Polaków zakwalifikowało się do finałów.

Największy sukces odniósł Paweł Fajdek, który po raz drugi z rzędu został mistrzem świata w rzucie młotem. Obrońca tytułu wygrał z wynikiem 80,88 m. Wielką niespodziankę sprawił debiutujący w mistrzostwach świata Wojciech Nowicki, który wywalczył brąz (78,55 m); srebro dla Dilszoda Nazarowa z Tadżykistanu.
Tomasz Majewski zajął 6. miejsce finale pchnięcia kulą z najlepszym wynikiem w sezonie 20,82 m. Mistrzem świata został Amerykanin Joe Kovacs (21,93 m).
Karolina Tymińska była 20. w 7-boju z wynikiem 5948 pkt.; mistrzynią świata została Jessica Ennis-Hill z Wielkiej Brytanii (6669 pkt.).

Do finałów awansowali: Angelika Cichocka na 1500 m, Adam Kszczot na 800 m i Patryk Dobek na 400 m przez płotki (w półfinale rekord życiowy 48.40). Porannych eliminacji na 400 m ppł nie przebrnęła Joanna Linkiewicz.

Złote medale wywalczyli też w niedzielę Usain Bolt z Jamajki w biegu na 100 m (9.79) oraz Hiszpan Miguel Angel Lopez w chodzie na 20 km (1:19:14).
Po dwóch dniach mistrzostwa w klasyfikacji medalowej prowadzi Wielka Brytania z 2 złotymi medalami przed USA (1-1-2) i Niemcami (1-1-0). Polska (1-0-1) na 4. miejscu ex aequo z Jamajką.