5.4 C
piątek, 19 kwietnia, 2024

Lekkoatletyka – DL – Zwycięstwo Bolta na 100 m, drugie miejsce Urbanka w rzucie dyskiem

Wydarzeniem pierwszego dnia lekkoatletycznych zawodów Diamentowej Ligi w Londynie był powrót po 6-tygodniowej przerwie do rywalizacji na bieżni jamajskiego sprintera Usaina Bolta. Sześciokrotny mistrz olimpijski wygrał finał biegu na 100 m z wynikiem 9,87 sekundy. W biegu eliminacyjnym Jamajczyk miał taki sam czas.

W biegu na 3000 m zwyciężył Brytyjczyk Mo Farah. Dwukrotny mistrz olimpijski z Londynu (5000m i 10000 m) uzyskał najlepszy w tym sezonie wynik na świecie – 7 minut 34,66 sekundy.

W konkursie rzutu dyskiem drugie miejsce z wynikiem 64,47 m zajął Robert Urbanek. Zwyciężył Belg Philip Milanov z wynikiem 65,14 m. Piotr Małachowski zajął czwarte miejsce 63,83 m, ale utrzymał pozycję lidera w klasyfikacji Diamond Race. Zawodnicy rywalizowali w trudnych warunkach pogodowych – przy padającym deszczu i temperaturze około 16 stopni Celsjusza.

W biegu na 1500 m Renata Pliś zajęła szóste miejsce z wynikiem 4 minuty i 8,25 sekundy. Wygrała Brytyjka Laura Weightman.

W rywalizacji kobiecych sztafet 4 x 100 m Polki w składzie: Marika Popowicz, Anna Kiełbasińska, Marta Jeschke i Weronika Wedler zajęły szóstą pozycję z wynikiem 43,83 sekundy. Zwyciężyła sztafeta USA.