Lekarze z Seattle postulują prawo do rezygnacji z obowiązkowych szczepień

Lekarze z Seattle postulują prawo do rezygnacji z obowiązkowych szczepień

Lekarze z Seattle wyszli z budzącą kontrowersje propozycją, aby rodzice mogli zrezygnować z obowiązkowych szczepień swoich dzieci. Chcą, żeby przymusowe było tylko jedno – przeciwko odrze.

Propozycja lekarzy, m.in. dr. Douglasa Opela ze szpitala Seattle’ Children’s, została opublikowana w magazynie Pediatrics. W swoim artykule oświadczają, że rodzicom powinno przysługiwać prawo do rezygnacji ze szczepień ze względów niemedycznych, a ograniczanie ich wolności w tym zakresie określają jako problematyczne z naukowego i etnicznego punktu widzenia.

Uczniowie uczęszczający do szkół publicznych w stanie Waszyngton muszą zostać poddani szczepieniom przeciwko jedenastu chorobom. Ich rodzice mają jednak prawo, by z nich zrezygnować z powodów filozoficznych lub religijnych.

Pomysł lekarze z Seattle spotkał się z negatywną reakcją ze strony Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej. Jej przedstawiciele twierdzą, podobne apele mogą sprawić, że rodzice rzadziej będą szczepić dzieci i wzrośnie liczba zachorowań.

(mcz)COMMENTS

WORDPRESS: 0