20.3 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Lekarki z podtarnowskiego ośrodka zdrowia przyjmowały „dowody wdzęczności” pacjentów w gotówce

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Dwie lekarki pracujące w jednym z podtarnowskich ośrodków zdrowia usłyszały zarzut przyjmowania łapówek od swoich pacjentów. Miały to być „dowody wdzięczności” za wypisanie recept czy zwolnienia.

Proceder kwitł w ubiegłym roku w jednym z publicznych ośrodków zdrowia, w którym wizyty pacjentów są refundowane. Lekarki miały tam przyjmować od swoich pacjentów kwoty w wysokości od 10 do 20 zł, a w niektórych przypadkach gotówkę w kwocie 100 zł.

 

– Nie żądały korzyści majątkowej. Pacjenci z własnej inicjatywy udzielali ich w ramach „wdzięczności” na przykład za wypisanie recepty, zwolnienia lekarskiego czy za zwykłe badanie – zaznacza prokurator Mieczysław Sienicki. Jak informuje prok. Mieczysław Sienicki, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, sprawa wyszła na jaw w dzięki ustaleniom tarnowskich policjantów. Śledczy nie ujawniają, w której miejscowości wykryto nieprawidłowości. Kobiety usłyszały już w sumie kilkadziesiąt zarzutów korupcyjnych. Postawiono je również kilkunastu pacjentom.

 

– Należy pamiętać, że odpowiedzialność karną ponosi nie tylko ten kto bierze łapówkę, ale również osoba, która ją wręcza – podkreśla prok. Sienicki. Pracujące w ośrodku kobiety, są doświadczonymi lekarkami.

 

Jedna może pochwalić się kilkunastoletnim stażem pracy, a druga w zawodzie pracuje już ponad 20 lat. Jedna z nich była również lekarzem orzecznikiem. Została już zawieszona w obowiązkach rzeczoznawcy w komisji lekarskiej. Obie lekarki dalej jednak pracują w ośrodku zdrowia. Za korupcję zarówno lekarkom, jak i pacjentom grodzi kara do 8 lat więzienia.

 

aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520