Legia podpisała nowy kontrakt z Sebastianem Szymańskim

Legia podpisała nowy kontrakt z  Sebastianem Szymańskim

Sebastian Szymański podpisał nowy, pięcioletni kontrakt z Legią Warszawa. 18-letni pomocnik związał się z mistrzem Polski do 2022 r. – Jestem szczęśliwy i przede wszystkim dumny, że podpisałem z Legią kontrakt na tak długi okres. Świadczy to o tym, jakim klub darzy mnie zaufaniem, za co dziękuję i za co obiecuję się odwdzięczyć – mówi Szymański.

Sebastian Szymański jest jednym z największych talentów w polskim futbolu. Do Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa dołączył w sezonie 2012/13, szybko pokonując kolejne szczeble juniorskiej piłki. W pierwszym zespole zadebiutował mając 17 lat, w lipcu 2016 r. Był wówczas piątym najmłodszych piłkarzem w historii klubu. Sebastian do tej pory zagrał w 24 meczach i zdobył cztery bramki. Jest młodzieżowym reprezentantem Polski. – Dla mnie osobiście to bardzo ważne wydarzenie w moim życiu. To jeszcze większa motywacja do ciężkiej pracy, bo wiem, że bez niej nie można odnosić sukcesów – dodał pomocnik Wojskowych.

Z uznaniem o umiejętnościach i talencie Sebastiana wypowiadał się Prezes Legii Dariusz Mioduski: – Gdy podpisywaliśmy nowy kontrakt powiedziałem Sebastianowi, że to dopiero początek jego drogi i wierzę, że czeka go kariera w piłce nożnej na najwyższym poziomie. To niezwykle utalentowany, pracowity i mądry chłopak, który wie, że Legia jest klubem, w którym może rozwinąć swoje umiejętności oraz zdobyć doświadczenie, które pozwolą mu w pełni osiągnąć dojrzałość piłkarską. Jestem przekonany, że w najbliższych latach stanie się bardzo ważnym filarem naszego zespołu. Z satysfakcją fakt podpisania kontraktu przyjął również dyrektor techniczny Ivan Kepcija: – Mamy za sobą ważne zwycięstwo, wywalczone przez zawodników na boisku, ale też inną wygraną, nie mniej ważną, którą jest dla nas przedłużenie kontraktu z młodym, bardzo utalentowanym zawodnikiem. Zaprocentuje to nie tylko w bliskiej przyszłości, ale przede wszystkim w kolejnych latach. Sebastian ma wielki talent i jeśli będzie cierpliwy, to dzięki ciężkiej pracy ma szanse stać się jednym z filarów pierwszego zespołu. Ten kontrakt udowadnia, że bardzo na niego liczymy i wierzymy, że będzie ważną częścią przyszłości tego klubu – powiedział. Zalety pomocnika Legii wymienia trener Romeo Jozak: – Miałem przywilej pracować z wieloma utalentowanymi chorwackimi zawodnikami, którzy opuszczając akademię, robili kariery w dorosłym futbolu. I jeśli porównam Sebastiana do zawodników w jego wieku, to on znajduje się w tej najbardziej wyjątkowej grupie. Nie tylko jeśli chodzi o umiejętności, ale i o osobowość. Dostrzegam u niego wszystkie elementy, które składają się na tak zwany talent. Technika, szybkość, gra lewą nogą, boiskowa inteligencja, to tylko niektóre z nich. Sebastian daje wspaniały sygnał wszystkim młodym piłkarzom w naszym klubie. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie kluczowym zawodnikiem pierwszego zespołu Legii i reprezentacji Polski. Tego od niego oczekuję – stwierdził trener.

Legia WarszawaCOMMENTS

WORDPRESS: 0