15.4 C
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Lechia Gdańsk zdobyła piłkarski Superpuchar Polski

Lechia Gdańsk zdobyła piłkarski Superpuchar Polski. W spotkaniu rozgrywanym w Gliwicach Lechia pokonała Piasta 3:1 (2:0). Bramki dla klubu z Gdańska zdobyli Słowak Lukaš Haraslin – dwie (2′ i 27′) i Jarosław Kubicki (21′). Gola dla Piasta strzelił Patryk Sokołowski (68′).

To drugi Superpuchar w historii Lechii, wcześniej drużyna z Gdańska triumfowała w 1983 roku.

***

nakomite otwarcie spotkania dla Lechii Gdańsk. Świetne dośrodkowanie Zarko Udovicicia pewnie wykorzystał Lukas Haraslin. W kolejnych minutach nadal atakowali Biało-Zieloni, ale dośrodkowania z lewej flanki zatrzymywały się na defensorach Piasta. W 18. minucie ponownie bramkarza rywali pokonał Haraslin, jednak tym razem arbiter dopatrzył się pozycji spalonej i nie uznał gola. Trzy minuty później po akcji Biało-Zielonych prawym skrzydłem błąd popełnił golkiper Piasta. Do futbolówki dopadł Maciej Gajos, który podał do Jarosława Kubickiego. Środkowy pomocnik Lechii piorunującym uderzeniem z linii pola karnego pokonał Jakuba Szmatułę i podwyższył prowadzenie Lechii. Do końca pierwszej części gry zawodnicy obu drużyn rozgrywali piłkę głównie w środkowej strefie boiska.

Na początku drugiej połowy fatalny błąd popełnił Joel Valencia. Do piłki dopadł Haraslin i sprytnym strzałem od słupka pokonał Szmatułę. Kilka minut później okazję do podwyższenia rezultatu miał Gajos. Futbolówka minęła jednak słupek bramki gospodarzy. W 68. minucie zza pola karnego uderzył Patryk Sokołowski, piłka odbiła się niefortunnie od pleców Błażeja Augustyna i wpadła do siatki. Chwilę później okazję do zdobycia kontaktowej bramki miał Jorge Felix. Z odległości kilku metrów nie zdołał jednak pokonać świetnie spisującego się w dzisiejszym pojedynku Dusana Kuciaka. W końcowym fragmencie spotkania gra się uspokoiła. Lechia Gdańsk utrzymała prowadzenie i zdobyła Superpuchar Polski.

Mecz o Superpuchar Polski
Piast Gliwice – Lechia Gdańsk 1:3 (0:2)
Bramki: Patryk Sokołowski (68.) (Piast) – Lukas Haraslin (2., 47.), Jarosław Kubicki (21.) (Lechia)
Skład Lechii: Dusan Kuciak – Karol Fila, Mario Maloca, Błażej Augustyn, Filip Mladenović (88. Michał Nalepa) – Jarosław Kubicki, Maciej Gajos (73. Tomasz Makowski), Daniel Łukasik – Lukas Haraslin (66. Sławomir Peszko), Flavio Paixao (59. Artur Sobiech), Zarko Udovicić (90+6. Egy Maulana Vikri)

Za: lechia.pl