HomeSport

Lechia Gdańsk awansowała do finału piłkarskiego Pucharu Polski. Lech Poznań zepsuł rzuty karne

Lechia Gdańsk awansowała do finału piłkarskiego Pucharu Polski. W spotkaniu półfinałowym Lechia pokonała w Poznaniu Lecha po rzutach karnych. W podstawowym czasie gry był remis 1:1.

W 62 minucie gola dla Śląska strzelił Portugalczyk Flavio Paixao. W 65 minucie wyrównał hiszpański pomocnik Lecha Dani Ramirez. W dogrywce nie padły bramki. W rzutach karnych drużyna z Gdańska wygrała 4:3. Decydującego karnego dla Lechii, w szóstej serii, wykorzystał Maciej Gajos.

We wtorek do finału awansowała Cracovia, która w pokonała Legię Warszawa 3:0. Dla Cracovii będzie to pierwszy finał Pucharu Polski w historii.
Finał Pucharu Polski – 24 lipca w Lublinie.