3.6 C
sobota, 20 kwietnia, 2024

Lech Poznań przegrał w Lizbonie z Benficą

Lech Poznań przegrał w Lizbonie z Benficą 0:4 w meczu fazy grupowej piłkarskiej Ligi Europy.

Piłkarze Lecha Poznań przegrali na wyjeździe z Benfiką Lizbona 0:4 (0:1) w 5. kolejce fazy grupowej Ligi Europy i stracili szanse na awans do 1/16 finału. Wynik w 36. minucie otworzył Jan Verthonghen. W 57. minucie trafił Darvin Nunez, w 58. Pizzi, a w 89. Julian Weigl.
W innym meczu grupy D Glasgow Rangers wygrali ze Standardem Liege 3:2 (2:2). W tabeli Lech zajmuje trzecie miejsce (3 pkt). Awans zapewnili sobie Rangersi (11 pkt) i Benfica (11 pkt). W ostatniej kolejce, poznaniacy podejmą 10 grudnia Rangersów.
W grupie A już wcześniej pewna awansu Roma pokonała Young Boys Berno 3:1 (1:1), a CFR Kluż zremisował z CSKA Sofia 0:0. Liderem jest Roma (13 pkt), a o drugie miejsce rywalizować będą Young Boysi (7 pkt) i Kluż (5 pkt)
W grupie B Arsenal wygrał z Rapidem Wiedeń 4:1 (3:0), a Molde pokonało Dundalk 3:1 (2:0). Arsenal wcześniej był już pewny miejsca w fazie pucharowej. W grze o drugie miejsce pozostają Molde (9 pkt) i Rapid (6 pkt).
W grupie C Slavia Praga wygrała z Hapoelem Beer Szewa 3:0 (2:0), a Nicea przegrała z Bayerem Leverkusen 2:3 (1:2). Slavia (12 pkt) i Bayer (12 pkt) czwartkowym zwycięstwami zagwarantowały sobie awans do 1/16 finału.
W grupie E Omonia Nikozja pokonała 2:1 (1:1) PAOK Saloniki z Karolem Świderskim, a Granada przegrała z PSV Eindhoven 0:1 (0:1). Granada (10 pkt) i PSV (9 pkt) awansowały do następnej fazy
W grupie F AZ Alkmaar zremisowało 1:1 (0:1) z Napoli z Piotrem Zielińskim, a Real Sociedad zremisował z Rijeką 2:2 (0:1). Tu jeszcze może się dużo wydarzyć, bo wciąż o awans walczą trzy drużyny – prowadzące w tabeli Napoli i tracące dwa punkty Real i AZ.
W grupie G AEK Ateny przegrał z Bragą 2:4 (1:3), a Zoria Ługańsk pokonała Leicester 1:0 (0:0). Leicester awans zapewniło sobie już wcześniej, w czwartek dołączyła do niego Braga.
W grupie H ciekawie w Mediolanie – Milan przegrywał już z Celtikiem Glasgow 0:2, ale ostatecznie wygrał 4:2 (2:2). W ekipie z Glasgow na ostatnich kilka minut pojawił się Patryk Klimala. W innym meczu grupy H, Lille pokonało Spartę Praga 2:1 (0:0). Lille i Milan tym samym zapewniły sobie awans do 1/16 finału.
W grupie I Karabach Agdam zremisował z Maccabi Tel Awiw 1:1 (1:1), a Sivasspor przegrał z Villarrealem 0:1 (0:0). Villarreal jest już pewny awansu. O drugie miejsce rywalizować będą Maccabi (8 pkt) i Sivasspor (6 pkt).
W grupie J LASK Linz zremisował z Tottenhamem 3:3 (1:1), a Royal Antwerpia pokonała Ludogorca Razgrad 3:1 (1:0). Antwerpia i Tottenham zagrają w 1/16 finału.
W grupie K CSKA Moskwa przegrał z Wolfsbergerem 0:1 (0:1), a Feyenoord Rotterdam uległ Dinamu Zagrzeb 0:2 (0:1). Dinamo zagra w fazie pucharowej, o drugie miejsce zmierzą się Wolfsberger (7 pkt) i Feyenoord (5 pkt).
I w grupie L Crvena Zvezda Belgrad zremisowała z Hoffenheim 0:0, a Gent przegrał ze Slovanem Liberec 1:2 (0:1). Do Hoffenheim (które już wcześniej zapewniło sobie awans), dołączyła Crvena Zvezda.