Łazienki dla każdego. Hashtag pomoże w egzekwowaniu nowego prawa w Seattle

Łazienki dla każdego. Hashtag pomoże w egzekwowaniu nowego prawa w Seattle

Władze Seattle zaapelowały do internautów, by korzystali z nowego hashtaga, aby pomóc egzekwować nowe prawo w mieście, nakazujące firmom montaż przed jednoosobowymi łazienkami tabliczki z informacją, że to pomieszczenie dla osób o każdej płci i tożsamości płciowej.

Zaproponowane przez burmistrza Eda Murraya przepisy weszły w życie w marcu. Działające przy magistracie biuro praw obywatelskich poinformowało, że poprzez użycie hashtaga #AllGenderRestroomSEA mieszkańcy mogą zgłaszać wszelkie niedogodności, z którymi się spotkali. – Cel wprowadzonego rozporządzenia jest taki, aby w publicznych toaletach panowało bezpieczne, wolne od nękania środowisko – mówi Patricia Lally, dyrektorka biura.

Rozporządzenie dotyczy w sumie około 7,5 tysiąca firm. Te, które nie dostosują się do nowego prawa i nie zainstalują neutralnej płciowo tabliczki, mogą zostać ukarane 120 dolarami za pierwsze wykroczenie i 300 dolarami za drugie. Miasto na razie nie zamierza jednak wyciągać żadnych konsekwencji. Podkreśla, że da wszystkim czas na oswojenie się z nowym prawem.

(mcz)COMMENTS

WORDPRESS: 0