“Laur Innowacyjności”: Prozdrowotne obuwie dla dzieci z komponentami z bambusa i inne innowacje

“Laur Innowacyjności”: Prozdrowotne obuwie dla dzieci z komponentami z bambusa i inne innowacje

Nowatorskie produkty, technologie i usługi wyróżniono podczas gali konkursu im. Stanisława Staszica “Laur Innowacyjności”, która odbyła się w Warszawie. Nagrody przyznano w dziewięciu kategoriach, m.in: budownictwo, transport, informatyka i ekologia. Konkurs organizuje Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych – Naczelna Organizacja Techniczna.

Jak mówi Wacław Tomasiak z rady stołecznej NOT, ideą jest promowanie polskich innowacji, zarówno dużych, jak i rodzinnych firm. “Wśród nagrodzonych rozwiązań jest na przykład prozdrowotne obuwie dla dzieci z komponentami z bambusa, czy opracowany przez jeden z wojskowych instytutów zestaw głowic do dronów” – wyjaśnia Wacław Tomasiak.
Wśród nagrodzonych innowacji są też m.in. urządzenie pomagające w poruszaniu się osobom niewidomym, czy stop, który umożliwia spawanie i lutowanie związków tytanu.
Małgorzata Szczepańska, dyrektor Departamentu Programów Wsparcia Innowacji w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju mówi, że takie konkursy pełnią bardzo ważną rolę dla naszej gospodarki. “Pokazują potencjał naszych przedsiębiorców i naszej nauki. Cieszy fakt, że są to projekty, które są sprawdzone i wdrażane w rzeczywistości gospodarczej, a nie będące dopiero w fazie wstępnego pomysłu, czy projektowania” – mówi Polskiemu Radiu Małgorzata Szczepańska.
Była to ósma edycja konkursu “Laur Innowacyjności”. Wydarzenie odbyło się pod patronatem korporacyjnym Polskiego Radia.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Tomasz Zielenkiewicz/Rita/kano

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0