Łapiński: Kolejne spotkanie prezydenta z prezesem PiS w ciągu kilkunastu dni

Łapiński: Kolejne spotkanie prezydenta z prezesem PiS w ciągu kilkunastu dni

Krzysztof Łapiński zapowiedział, że kolejne spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w sprawie reformy sądownictwa odbędzie się w ciągu najbliższych kilkunastu dni. Rzecznik prasowy prezydenta, gość Polskiego Radia 24, nie sprecyzował daty, ale zasugerował, że rozmowa może odbyć się w tygodniu po 5 listopada.

Krzysztof Łapiński powiedział, że konsultacje między Pałacem Prezydenckim a obozem rządzącym w sprawie zmian w sądownictwie są na etapie doprecyzowywania szczegółów. “To już są kwestie takiego ostatecznego dogrania, żeby nie było na etapie prac sejmowych niespodzianek (…) Dwie strony się umówiły, że lepiej pewne rzeczy dograć, by potem nie było niespodzianek, żeby ktoś nie czuł się zaskoczony czy żeby któraś ze stron powiedziała, że nie tak to miało wyglądać” – wyjaśniał rzecznik prezydenta.
Dzisiejsza “Gazeta Polska Codziennie” napisała, że według nieoficjalnych informacji prezydent Andrzej Duda zamierza zgodzić się na poprawki PiS do przygotowanych przez niego ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Pytany o komentarz do tej sprawy Krzysztof Łapiński nie potwierdził jednak tych doniesień.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/Polskie Radio 24/md/jjCOMMENTS

WORDPRESS: 0