12.9 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Kurz: Austria nie przystąpi do ONZ-owskiego paktu dotyczącego migracji

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Austria nie przystąpi do ONZ-owskiego paktu dotyczącego migracji – poinformowali kanclerz Austrii Sebastian Kurz z partii ludowej oraz wicekanclerz Heinz Christian Strache z partii wolnościowej. Obaj politycy uznali, że pakt ten ograniczyłby austriacką suwerenność w kwestii polityki migracyjnej.

Sebastian Kurz powiedział, że zapisy paktu nie pomogą rozwiązać problemów związanych z kryzysem migracyjnym. Ponadto jego zdaniem treść dokumentu zaciera różnice pomiędzy legalną i nielegalną migracją. „Jesteśmy zdania, że powinien nastąpić wyraźny podział pomiędzy migracją zarobkową i migracją azylową” – powiedział Kurz. Zdaniem Heinza Christiana Strache większość zapisów ujętych w ONZ-owskim pakcie jest zdecydowanie sprzeczna z programem obecnego austriackiego rządu. „Migracja nie jest i nie może być automatycznie prawem człowieka, nie może więc być tak, że nie odróżniamy legalnego i nielegalnego przepływu ludności” – dodał Strache.
Austria będzie trzecim – po USA i Węgrach – krajem, który nie przystąpi do ONZ-owskiego paktu dotyczącego migracji. Austriackie media twierdzą, że ta decyzja jest zaskakująca, bowiem do tej pory austriaccy dyplomaci wraz z innymi unijnymi politykami pracowali nad kształtem dokumentu.
ONZ-owski pakt poświęcony prawom uchodźców i migrantów (Global Compact for Safe, Orderly and Regular Migration – GCM) ma zostać podpisany na konferencji ONZ w Marrakeszu zaplanowanej na 10 i 11 grudnia.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar Maszewski/Berlin/as

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520