HomeKultura

“Kultura w sieci”. Nowy program Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego skierowany do artystów, twórców oraz instytucji

“Kultura w sieci”. Nowy program Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego skierowany do artystów, twórców oraz instytucji

“Kultura w sieci” – to nowy program Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego skierowany do artystów, twórców oraz instytucji, którzy ze względu na stan epidemii przenoszą swoją działalność do internetu. Budżet programu wynosi 20 milionów złotych.

Program składa się z dwóch elementów – programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu dotacyjnego, zarządzanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Program stypendialny jest skierowany do twórców, artystów, animatorów i edukatorów zajmujących się: literaturą, muzyką, tańcem, teatrem, filmem, sztukami wizualnymi, twórczością ludową, animacją i edukacją kulturalną oraz zarządzaniem kulturą i wspieraniem kadr kultury. Zgłaszane projekty mogą przyjmować formę dialogu i nawiązania do tradycji oraz osiągnięć dziedzictwa polskiej i światowej kultury, jak również poszukiwania nowatorskich rozwiązań, w zakresie form wyrazu, jak i środków komunikacji.

O dotację z programu NCK mogą się starać organizacje pozarządowe oraz instytucje kultury. To dofinansowanie na realizację ​warsztatów i wydarzeń kulturalnych on-line, a także udostępnianie i ponowne wykorzystywanie cyfrowych zasobów oraz tworzenie: stron, gier internetowych, aplikacji mobilnych z dziedziny kultury i wydawnictw audio-video. W ramach programu można uzyskać dotacje w wysokości od 5 do 150 tysięcy zł.

Wnioski do programu “Kultura w sieci” można składać do 20 kwietnia.​ ​5 milionów złotych zostanie przeznaczonych na stypendia dla artystów, a 15 milionów złotych złotych – dla instytucji i organizacji.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Woźniak/ w gaj

COMMENTS