HomeKultura

Kultowy “Świat według Kiepskich” po 21 latach zniknie z ekranu? Jest oficjalny komentarz Polsatu

Kultowy “Świat według Kiepskich” po 21 latach zniknie z ekranu? Jest oficjalny komentarz Polsatu

Czarne chmury zbierają się nad serialem “Świat według Kiepskich”? Czy serial nie będzie dłużej kręcony?  O końcu “Świata według Kiepskich” poinformował “Fakt”. Jest już oficjalny komentarz Telewizji Polsat.

 

Właśnie tam Marzena Kipiel-Sztuka, która od 21 lat wcielała się w postać Halinki Kiepskiej wyznała:

“Nie nagrywamy i nie znamy daty ewentualnych zdjęć, więc prawdopodobnie to koniec. Szkoda, bo to była fajna przygoda. Dzięki Halince zyskałam popularność, a ona była jak moja druga skóra.”

Fani “Świata według Kiepskich” już lamentują nad końcem ich ulubionego serialu. Oczywiście słowa Marzeny Kipiel-Sztuki mogą oznaczać również, że nowe odcinki kultowego sitcomu zostaną zrealizowane z opóźnieniem, ale plotki o końcu “Kiepskich” pojawiały się już od jakiegoś czasu. Jeszcze częściej o tym się mówiło, gdy telewizja Polsat na swojej antenie emitowała powtórki serialu, a nowe odcinki… po cichu trafiły na platformę Ipla.

Dziś Telewizja Polsat zdementowała informację o zakończeniu produkcji serialu.

Informacja o zakończeniu produkcji serialu nie jest prawdziwa – przekazał nam Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i rzecznik prasowy Grupy Polsat.

Polsat pokaże wkrótce 12 nowych odcinków, które były nagrywane zimą tego roku. Planowane są też zdjęcia do kolejnej serii.

„Świat według Kiepskich” gości na antenie Polsatu od 16 marca 1999 roku. To najdłuższy aktorski sitcom na świecie. Dotychczas pokazano 564 odcinki.

Gwiazdami serialu są m.in. Andrzej Grabowski, Marzena Kipiel-Sztuka, Bartosz Żukowski, Barbara Mularczyk, Ryszard Kotys, Joanna Pałys, Dariusz Gnatowski oraz zmarli już Bohdan Smoleń i Krystyna Feldman.

Główną osią wydarzeń “Świata według Kiepskich” są życiowe perypetie rodziny Kiepskich i ich sąsiadów, mieszkających w starej kamienicy we Wrocławiu, na osiedlu Kosmonautów, przy ulicy Ćwiartki 3/4. Bohaterowie starają się zdobyć pieniądze najmniejszym nakładem sił tak, żeby “zarobić, a się nie narobić”. Głową rodziny Kiepskich jest Ferdynand (Andrzej Grabowski) – leniwy mężczyzna w średnim wieku, który za wszelką cenę unika każdej pracy, a jego ulubionym zajęciem jest oglądanie telewizji i picie piwa. Razem z żoną Haliną (Marzena Kipiel-Sztuka), która utrzymuje całą rodzinę, ma dzieci – córkę Mariolę (Barbara Mularczyk) oraz syna Waldusia (Bartosz Żukowski). W domu Kiepskich mieszkała także babka Rozalia (Krystyna Feldman), matka Haliny, która często wchodziła w konflikty z Ferdkiem, nazywała go “kanalią”. Babka zmarła w 2007 roku.

Red. AIP

COMMENTS