HomeKultura

Kultowe “Psy” wracają! W styczniu na ekranach kin “Psy 3. W imię zasad”

Kultowe “Psy” wracają! W styczniu na ekranach kin “Psy 3. W imię zasad”

Trwają prace nad produkcją kolejnej, trzeciej już części legendarnego filmu Władysława Pasikowskiego. Główne role w „Psy 3. W imię zasad” zagrają Bogusław Linda oraz Cezary Pazura, który po raz kolejny wcieli się w Waldka „Nowego” Morawca. 

 

– Kręcimy dość mocne sceny i zachowujemy się czasem jak dzieciaki, które po 25 latach znów dorwały się do ulubionej zabawki (…) nas to bardzo kręci, na planie pełna ekscytacja – powiedział Pazura w rozmowie z RMF FM. Według aktora zdjęcia nie mogłyby ruszyć, gdyby nie udało się przekonać do projektu Bogusława Lindy.

– Bez Bogusława Lindy nie ma tego filmu. To nasz główny “pies”, bohater numer jeden – stwierdził w RMF FM.

Cezary Pazura zdradził też szczegóły scenariusza.  Historia rozpocznie się dokładnie w chwili, kiedy Maurer wychodzi z więzienia po 25 latach odsiadki. – Wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie, jak zapamiętał. Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku… nie robił nic? Jak odnajdzie się w świecie, w którym dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać?

– I z jakiegoś powodu odnajduje Waldka Morawca, czyli mnie, po drugiej części wiemy, że inwalidę bez palca, z tego co wiem ze scenariusza – rencistę z drugą grupą inwalidzką – opowiada Pazura. Jego zdaniem scenariusz ma olbrzymi potencjał, a oczekiwania Pazury są jeszcze większe, niż oczekiwania widzów.

– Mamy trudne, skomplikowane sceny. Również fizycznie. I to jest opowiadane brawurowo, po amerykańsku. Te obrazki, które udało mi się zobaczyć na monitorach podglądu, to są dla mnie obrazki marzeń. Takie filmy chcę oglądać – powiedział.

Warto podkreślić, że Pasikowski nie tylko odpowiada za reżyserię trzecich „Psów”, ale również za scenariusz. Producentem filmu jest Klaudiusz Frydrych, co jest o tyle ważne, że to właśnie on czuwał nad innym, doskonale przyjętym filmem słynnego reżysera – dreszczowcem „Jack Strong” z Marcinem Dorocińskim w roli głównej.

Nie obyło się też bez udziału Janusza Dorosiewicza, będącego producentem „Psy II: Ostatnia krew”. To nie jedyni znani filmowcy, którzy pracują nad nowymi „Psami”. Autorem zdjęć jest Maciej Lisiecki, znany choćby z „Drogówki” Wojciecha Smarzowskiego, zaś za montaż odpowiada Jarosław Kamiński, wcześniej pracujący m.in. na planie „Zimnej wojny” Pawła Pawlikowskiego.

Premiera filmu “Psy 3. W imię zasad” została zaplanowana na 17 stycznia 2020 roku.

Red. Kacper Rogacin/PolskaPress AIPCOMMENTS