HomeMazowieckie

Kukiz: “Rusza program KORYTO Plus”. Wzrosną pensje prezydenta i członków rządu

Kukiz: “Rusza program KORYTO Plus”. Wzrosną pensje prezydenta i członków rządu

Podczas wtorkowego posiedzenia Sejmu PiS ma przeforsować projekt ustawy zakładający znaczne podwyżki dla ministrów i najważniejszych osób w państwie – informuje „Rzeczpospolita”.

Rządowa ustawa zakłada, że wynagrodzenia m.in. prezydenta, wicepremierów, ministrów, wiceministrów i wojewodów wzrosną od 4 do 5 tys. Pensje senatorów mają zwiększyć się o ok. 2,7 tys. miesięcznie. Pensję po raz pierwszy ma otrzymać także pierwsza dama.

Dziennik informuje, że najwięcej na nowelizacji  ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska skorzysta przede wszystkim szefowa rządu – premier Beata Szydło. Jej zarobki mają wzrosnąć do 24,1 tys. miesięcznie – obecnie wynosi 16, 7 tys. zł brutto.

zarobki
Poza tym zdaniem gazety nowa ustawa zakłada powiązanie zarobków z sytuacją gospodarczą w kraju. W związku z tym pensje urzędników mają zależeć m.in. od wynagrodzenia minimalnego i przeciętnego, i wzrostu PKB w ostatnich trzech latach oraz od wartości wskaźnika nierówności społecznej – tzw. współczynnika Giniego.

Proponowaną przez posłów PIS ustawę skomentował Paweł Kukiz. Na swoim profilu na facebooku napisał:

“Koryto+ czyli kolejna Dobra Zmiana :-)
Milego Dnia :-)
“(…)Jej pensja (Beaty Szydło) ma wzrosnąć do 24,1 tys. zł. To ona najbardziej zyska na ustawie, którą podczas rozpoczynającego się we wtorek posiedzenia Sejmu chce przeforsować PiS”

 

Leszek Rudziński AIP

COMMENTS