"> Kukiz o porozumieniu z PSL – wiadomosci.com

Kukiz o porozumieniu z PSL

Kukiz o porozumieniu z PSL

Paweł Kukiz powiedział, że podpisanie porozumienia pomiędzy Kukiz’15 i PSL daje szansę ma przełamanie partyjnego duopolu w polskiej polityce. Wczoraj liderzy dwóch ugrupowań podpisali porozumienie programowe o współpracy w wyborach do Sejmu.

Jak podkreślił w radiowej Trójce Paweł Kukiz – PSL jest dotychczas jedyną partią, która wprowadziła do programu postulaty radykalnej reformy ustroju:
“Pierwsza partia polityczna, która wpisała w swój program: e-voting, jednomandatowe okręgi wyborcze – czyli możliwość indywidualnego startu dla każdego Polaka do Sejmu, dekoncentracja administracji, dzień referendalny, obniżenie do 30 procent progu frekwencyjnego przy referendum i obowiązek uznania jego wyniku przez władzę, możliwość odwołania posła, wybór prokuratora generalnego, rzecznika praw obywatelskich, Krajowej Rady Sądownictwa i sędziów pokoju bezpośrednio przez obywateli. To są kluczowe postulaty” – powiedział Paweł Kukiz.
Obie formacje wystartują jako jeden komitet wyborczy PSL-Koalicja Polska. Na razie nie wiadomo, ilu posłów Kukiz’15 znajdzie się na jego listach. Decyzja w sprawie list ma zostać ogłoszona po 17 sierpnia.

W wyborach 2015 roku stowarzyszenie Kukiz 15′ uzyskało ponad 8-procentowe poparcie i wprowadziło do Sejmu 42 posłów. Obecnie w klubie Kukiz’15 zasiada ich 21.
Wybory do parlamentu odbędą się 13 października.

IAR/wcześ/pr3/sp/mtCOMMENTS

WORDPRESS: 0