25 C
Chicago
niedziela, 16 czerwca, 2024

Kukiz ’15: Urzędy skarbowe powinny oddać Polakom po 3 tys. zł

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

– Urzędy skarbowe powinny oddać Polakom po 3 tys. zł z powodu nadpłaconego przez obywateli podatku – powiedział rzecznik klubu Kukiz ’15 Jakub Kulesza.

We wtorek Sejm uchwalił ustawę wydłużająca do 1 stycznia 2018 roku dotychczasową kwotę wolną od podatku. Wynika z niej, że w tym oraz w przyszłym roku zostanie utrzymana kwota wolna od podatku w obecnej wysokości 3 tys. zł. Ustawa jest odpowiedzią na wyrok Trybunału Konstytucyjnego z ubiegłego roku, który orzekł, iż brak podniesienia kwoty wolnej od podatku nie jest zgodna z Konstytucją. TK dał czas na zmianę prawa do 1 grudnia 2016 r.

Jakub Kulesza w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press powiedział, że niewykonanie przez Sejm wyroku Trybunału Konstytucyjnego o podwyższeniu kwoty wolnej od podatku jest niezgodne z Konstytucją. Poinformował, że na stronie internetowej Kukiz’15 został zamieszczony wzór wniosku do urzędu skarbowego o zwrot podatku. – Polacy powinni domagać się zwrotu 3 tysięcy złotych. Powinni domagać się zwrotu własnych pieniędzy, które zostały im bezprawnie, niezgodnie z orzeczeniem TK zabrane przez ostatnie pięć lat. – powiedział. -Chcemy wytoczyć wojnę systemu podatkowemu.- dodał.

Kulesza skrytykował także decyzje parlamentarzystów, którzy przez osiem lat nie podnosili kwoty wolnej od podatku. – To zamrażanie progów podatkowych, co uderza w najbiedniejszych. Parlamentarzyści złamali obietnice wyborcze. Utrzymując bardzo niską kwotę wolną od podatku, postępowali niezgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego- dodał. -Urzędy skarbowe powinny oddać Polakom po 3 tys. zł za ostatnie 5 lat. Mamy najniższą kwotę wolną od podatku w Unii Europejskiej – powiedział. Tłumaczył, że jeśli urzędy skarbowe nie sprawdzą się, to klub Kukiz’15 skieruje sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, następnie do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Martyna Chmielewska AIP, Fot. Dreamstime.com

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520