Kujawy: Znęcali się nad 4-latkiem we Włocławku. Areszt dla matki i jej konkubenta

Kujawy: Znęcali się nad 4-latkiem we Włocławku. Areszt dla matki i jej konkubenta

Podczas interwencji policjanci zauważyli na ciele 4-latka ślady mogące świadczyć o stosowaniu względem niego przemocy. Chłopiec trafił do szpitala, a następnie do placówki opiekuńczo-wychowawczej. Względem 27-letniej matki chłopca i jej 22-letniego konkubenta sąd zastosował już areszt tymczasowy.

W piątek (19.01.18) policjanci udali się do mieszkania we Włocławku, gdzie mogła przebywać 27-letnia bydgoszczanka wraz ze swoim 4-letnim synem, których zaginięcie zgłosiła wcześniej matka kobiety. Funkcjonariusze zastali na miejscu dziecko, jego matkę i jej partnera, 22-letniego włocławianina. Podczas interwencji policjanci zauważyli na ciele dziecka ślady, które mogły świadczyć o stosowaniu względem niego przemocy. W związku z powyższym wezwali na miejsce pogotowie, które przewiozło chłopca do szpitala. Całe szczęście nie wymagał on hospitalizacji i trafił do placówki opiekuńczo-wychowawczej.

 

Matka chłopca i jej konkubent zostali zatrzymani przez policjantów do wyjaśnienia. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że byli trzeźwi. Wczoraj (21.01.18) policjanci doprowadzili parę do prokuratury, gdzie oboje usłyszeli zarzut znęcania się na 4-latkiem. Dzisiaj natomiast (22.01.18) na wniosek policjantów i prokuratora, sąd zastosował względem nich 3-miesięczne areszty tymczasowe. Za znęcanie się nad małoletnim grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 COMMENTS

WORDPRESS: 0