Kujawy: Wywoził kobiety do agencji. Dopuścił się też gwałtu na 15-latce w Białych Błotach

Kujawy: Wywoził kobiety do agencji. Dopuścił się też gwałtu na 15-latce w Białych Błotach

Wyrok na 31-letniego Yashara Y., obywatela Bułgarii, który zapadł w bydgoskim Sądzie Rejonowym, kończy tylko jedno postępowanie, w którym obcokrajowiec jest oskarżony.

Przypomnijmy, że Y. został skazany na 5 lat więzienia za zgwałcenie w 2012 roku 15-latki. Tego czynu, według ustaleń śledczych i sądu, dopuścił się w lesie w rejonie podbydgoskich Białych Błot. Cały akt oskarżenia Yashara Y. to litania win: groźby, zmuszanie do prostytucji, znęcanie się, straszenie. Wabił kobiety urokiem południowca, a potem pokazywał prawdziwą twarz. Wywoził do agencji

 

W areszcie przebywa od marca 2016 roku. Trafił za kraty, kiedy o nielegalnych interesach, jakie prowadził, poinformowała policję i prokuraturę jego… partnerka. 28-latka wyznała, że również była ofiarą brutala. Przez kilka lat miał ją bić i zmuszać douprawiania prostytucji. Miarka się przebrała, kiedy zagroził, że uprowadzi jej 3,5-letnią córkę. Po kochance (i jednocześnie ofierze) Y. na policję zgłosiły się kolejne poszkodowane kobiety.

 

Wszystkie zgodnie twierdziły, że panicznie bały się mężczyzny. Prosiły prokuraturę o objęcie ich ochroną. Opowiadały, że Y. wywoził je do domów publicznych do Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy ustalili osiem kobiet, które zmuszane były przez Bułgara do uprawiania prostytucji. Pochodzą z różnych części Polski. Od 2016 roku 32-latek przebywa w areszcie. Usłyszał ponad 20 zarzutów związanych ze zmuszaniem do prostytucji, udzielaniem kokainy, kierowaniem gróźb, namawianiem do składania fałszywych zeznań i ciężkiego pobicia jednej z kobiet.

 

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0