Kujawy: Wojciech Smarzowski robi nowy film w Nieszawie. Aktorzy poszukiwani – w Ciechocinku będzie casting

Kujawy: Wojciech Smarzowski robi nowy film w Nieszawie. Aktorzy poszukiwani – w Ciechocinku będzie casting

Potrzebnych będzie około tysiąca statystów w różnym wieku. Producent kolejnego filmu Wojciecha Smarzowskiego, reżysera „Wesela”, „Drogówki”, „Wołynia” i „Kleru” szukać ich będzie w naszym regionie.

– Powiedzieć mogę jedynie, że będzie to film Wojtka Smarzowskiego, bodaj najlepszy w jego karierze – mówi Marcin Kowalski, rzecznik prasowy Studia Filmowego „Metrage”, producenta filmu. Zdjęcia do filmu zaczną się na przełomie czerwca i lipca, najpierw w Nieszawie. Potem ekipa przeniesie się na Łotwę, by później powrócić do Polski – na Mazowsze i pod Bydgoszcz. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się także, że zdjęcia będą realizowane w pałacu w Ostromecku. Nie jest wykluczone, że jeśli ktoś ze statystów wpadnie twórcom filmu w oko, zaproszą go także na plan poza Nieszawą. Kostiumy?

 

Jak mówi rzecznik, akcja filmu rozgrywać się będzie „bliżej współczesności niż średniowiecza”, nie należy się więc nastawiać na występy w kostiumach historycznych. Casting odbędzie się w najbliższy piątek i sobotę, 22 lutego i 23 lutego, w Ciechocinku. – Z każdym z kandydatów do zagrania w filmie przeprowadzimy krótką rozmowę, zrobimy mu zdjęcia en face i z profilu. O tym, kto zostanie przyjęty, zdecyduje reżyser – informuje Marcin Kowalski. Producenci filmu zapraszają osoby w każdym wieku – w piątek na godzinę 11, a w sobotę na godzinę 10 – do hotelu „TeoDorka” przy ul. Słońsk Górny 29 w Ciechocinku.

 

mkr aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0