Kujawy: We włocławskim przedszkolu były stosowane kary… cielesne. Jest akt oskarżenia!

Kujawy: We włocławskim przedszkolu były stosowane kary… cielesne. Jest akt oskarżenia!

Pomoc wychowawcy we włocławskim przedszkolu Anna S. stanie przed sądem. Odpowie za naruszenie nietykalności dwojga dzieci. 

To się działo w październiku ub. roku. Włocławska prokuratura ustaliła, że podczas zajęć z języka angielskiego Anna S. uderzyła ręką w pośladek dziecko, karcąc je za to, ze wbiegło na świeżo umytą podłogę. W październiku ub. roku podczas zajęć rytmiki Anna S. uderzyła też kilkakrotnie kapciem inne dziecko w udo, karcąc je za to, że biegało po sali. W obu przypadkach chodziło o dzieci autystyczne. Świadkami tych sytuacji były pracownice przedszkola prowadzące zajęcia, zaś podczas lekcji rytmiki także wychowawczyni grupy.

 

Jak ustaliła prokuratura, tych sytuacji nie zgłoszono dyrekcji przedszkola bezpośrednio po tym, jak do nich doszło. Nie poinformowano o nich także rodziców dzieci. Ale sprawa trafiła do Wydziału Edukacji Urzędu Miasta we Włocławku oraz tutejszej delegatury Kuratorium Oświaty. Przesłuchana w charakterze podejrzanej Anna S. nie przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów i odmówiła składania wyjaśnień i udzielania odpowiedzi na pytania.

 

Co grozi Annie S? Kodeks karny mówi, że kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Anna S. nie była dotychczas karana.

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0