Kujawy: Rozbiła auto z czwórką dzieci, bo zasłabła. Nie pierwszy raz, więc może stracić prawo jazdy

Kujawy: Rozbiła auto z czwórką dzieci, bo zasłabła. Nie pierwszy raz, więc może stracić prawo jazdy

Kobieta, która spowodowała groźną kraksę na autostradzie A1, ma zostać poddana badaniom lekarskim, które wykażą czy może posiadać prawo jazdy. Tak zdecydowali policjanci. Funkcjonariusze podsumowali długi weekend na drogach Grudziądza i okolic.

Grudziądzcy policjanci podsumowali długi majowo-czerwcowy weekend na drogach w mieście i okolicach. Za jedno z najpoważniejszych zdarzeń drogowych funkcjonariusze uznali kolizję na autostradzie A1 w miejscowości Klęczkowo, koło Grudziądza.

 

Doszło do niej w piątek około g. 13. Dziś znamy więcej szczegółów tego zdarzenia. 

 

Za jedno z najpoważniejszych zdarzeń drogowych długiego majowo-czerwcowego weekendu policjanci uznali kolizję na autostradzie A1 w miejscowości Klęczkowo, koło Grudziądza. Doszło do niej w piątek około g. 13.
Jak ustalili policjanci, 44-letnia kobieta kierująca oplem, jadąc w kierunku Gdańska zjechała na pas awaryjny i uderzyła w pojazd obsługi autostrady, a następnie w bariery ochronne. Wyglądało to bardzo poważnie, a kierująca oraz czworo dzieci, które podróżowały autem, zostali przewiezieni do szpitala. Jak się okazało nikt nie został poważnie ranny. Kobieta prowadząca auto była trzeźwa, ale ma inny poważny problem.
44-latka oświadczyła policjantom, że uderzyła w pojazd obsługi autostrady, bo na chwilę straciła świadomość. Na dodatek przyznała, że to nie pierwsza nagła utrata świadomości jaka się jej przytrafiła. W tej sytuacji policjanci podjęli rzadką decyzję.
Ponieważ kobieta nie pierwszy raz straciła przytomność, funkcjonariusze zdecydowali, że powiadomią urząd, który wydał 44-latce prawo jazdy, w celu skierowania jej na badania lekarskie. – Lekarze muszą stwierdzić, że kierująca nie ma przeciwskazań zdrowotnych do prowadzenia auta – mówi Jacek Jeleniewski, oficer prasowy grudziądzkiej policji.


COMMENTS

WORDPRESS: 0