Kujawy: Okradał stojące przy krajowej “dziesiątce” prostytutki

Kujawy: Okradał stojące przy krajowej “dziesiątce” prostytutki

Wykorzystywał nieuwagę kobiet i odjeżdżał z ich torebkami. Policja zatrzymała podejrzanego, którym okazał się 22-latek z Nakła.

Wszystko zaczęło się we wrześniu. Wówczas policjanci z bydgoskich Wyżyn otrzymali zgłoszenie o kradzieży, do której doszło przy drodze krajowej numer 10. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, ofiarą rabusia padła jedna ze stojących tam prostytutek.

 

– Z relacji zgłaszającej wynikało, że została okradziona przez osobę, która podjechała do niej samochodem – mówi podkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP Bydgoszcz. – Mężczyzna ukradł jej torebkę z zawartością. Sprawą zajęli się kryminalni. Na początku października mundurowi dostali kolejne zgłoszenie. Również od pani, która pracowała przy drodze. Wszystko przebiegło podobnie, jak w pierwszym przypadku. – W międzyczasie policjanci wytypowali sprawcę – relacjonuje Słomski. – Szczegółowa analiza zebranych informacji doprowadziła ich do jednego z mieszkańców Nakła nad Notecią. Podejrzewanym okazał się być 22-latek.

 

Młody mężczyzna może mieć związek również z rozbojem, do którego doszło w kwietniu tego roku. Także przy DK 10. Pokrzywdzona straciła wtedy telefon komórkowy oraz torebkę. W środę [11.10.2017] podejrzany został zatrzymany, a wczoraj usłyszał trzy zarzuty. – Został doprowadzony do prokuratury – dodaje Słomski. – Tam oskarżyciel postanowił wnioskować o tymczasowy areszt.

 

Dzisiaj sąd, po zapoznaniu się z aktami sprawy, aresztował 22-latka na trzy miesiące. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

 

kad aip

COMMENTS

WORDPRESS: 0