26.8 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

Kujawsko – pomorskie: ponad 1950 budynków zniszczonych przez wichury

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W województwie kujawsko-pomorskim ponad 1950 budynków mieszkalnych zostało zniszczonych przez wichury. „Do gmin już przekazano pieniądze na podstawowe zapomogi w wysokości do 6 tysięcy złotych dla poszkodowanych mieszkańców” – poinformowała dyrektor wydziału polityki społecznej urzędu wojewódzkiego Dorota Hass. Dodała, że z 1952 uszkodzonych domów 23 budynki nie nadają się do zamieszkania Największe zniszczenia są w powiatach: nakielskim, żnińskim i inowrocławskim . W pozostałych powiatach nadal trwa szacowanie szkód i przegląd stanu technicznego budynków.

Pomoc dla poszkodowanych w kwocie do 6 tysięcy złotych jest wydawana w formie zasiłku, przez pomoc społeczną, na podstawie skróconego wywiadu środowiskowego.
Najbardziej poszkodowane rodziny będą mogły liczyć na wyższe wsparcie rządowe: do łącznej wysokości 20 tysięcy złotych lub 100 tysięcy złotych, w zależności od stopnia zniszczenia domostwa.
Zbiórkę środków na pomoc poszkodowanym w wichurach prowadzi Caritas Polska, informacje znajdują sie na stronie internetowej organizacji.

IAR Bożena Falkowska/dw

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520