17.7 C
Chicago
sobota, 15 czerwca, 2024

Kubańczycy w Miami niezadowoleni z odnowy stosunków

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wznowienie stosunków dyplomatycznych pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Kubą wzbudziło mieszane uczucia w dzielnicy Little Havana w Miami. Część Kubańczyków się cieszy, inni mówią o infamii.

W poniedziałek otwarto ambasady obu krajów w Waszyngtonie i Hawanie, co stanowi przypieczętowanie odnowy amerykańsko-kubańskich relacji po 54 latach przerwy. W Miami wielu Kubańczyków dziwi się jednak USA, że zdecydowały się na współpracę z władzami ich ojczyzny. – Administracja Obamy otworzyła drzwi dla kubańskich terrorystów – powiedział Miguel Saavedra, jeden z protestujących.

Kubańczyków rozumie Barbara Jankowski, Polka mieszkająca w Miami. – Mówiąc krótko, jest do kitu. Miałam do czynienia z komunizmem w Polsce, wiem, co to znaczy. Kubańczycy na pewno nic nie zyskają na tym porozumieniu – stwierdziła.

Mimo wszystko w Little Havana znalazło się też sporo zwolenników pojednania. – Bracia Castro mają ponad 80 lat, ten kraj się zmieni, gdy oni umrą. Teraz jedyne wyjście dla Kuby to właśnie to otwarcie – mówi 75-letni Fernando Gonzalez.

Pomimo różnicy zdań poniedziałkowe protesty w Miami przebiegały spokojnie. Nad wszystkim czuwała policja.

ŁD

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520